Komentuje: Michal Raška

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:11. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:7.

Ve čtvrtfinále FA Cupu narazí Manchester United na Norwich City, který porazil Tottenham Hotspur 2:1 po pokutových kopech.

Je konec! Manchester United potvrdil roli favorita a na půdě Derby County zvítězil jednoznačně 3:0.
Už v 10. minutě mohl rozjásat domácí fanoušky Sibley, ale jeho rána letěla jen těsně vedle pravé tyče. V 18. minutě se ujal přímého kopu Wayne Rooney, ale Romero vytáhl skvělý zákrok. Následně se už do hry dostali rudí ďábli a ve 33. minutě otevřel gólový účet Luke Shaw. Ve 41. minutě Manchester přidal druhou branku, konkrétně se prosadil Odion Ighalo.
Do druhé poloviny zápasu vstoupilo Derby aktivně a už po pěti minutách zakončil Waghorn těsně vedle levé tyče. V 70. minutě ale přidal pojistnou branku Odion Ighalo a United vedl 3:0. V 77. minutě střela Marrioota pořádně protáhla Romera. V nastaveném čase se ale opět ukázal brankář hostů Sergio Romero, jenž nádherně vychytal přímý kop Rooneyho, který tak dnes gól proti svému bývalému mužstvu nevstřelil.

90+3

90+3
Williams ovšem poslal soupeře k zemi a uviděl tak celkem zbytečnou žlutou kartu ke konci nastaveného času.

90+3
Martialovi odebrala míč na levé straně obrana Derby a domácí se ještě mohou pokusit o poslední brejk.

90+2
Další útočná akce Derby County je u svého konce, jelikož se domácí útočník ocitl jen v ofsajdovém postavení.

Dnešní utkání sleduje 31 379 diváků.

90+1
Wayne Rooney se opět postavil k exekuci přímého kopu, který zahrál naprosto excelentně, ale Romero jej i podruhé vychytal fantastickým zákrokem!

90
Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

89
Odion Ighalo si zpracoval centr Lingarda a následně vystřelit, ale to pouze nad bránu Roose.

89
Lowe se probil do vápna jako tank přes dva hráče United, ale následně si míč ukopl a připravil se tak o střelu.

88
Wayne Rooney to vzal na sebe, jelikož chtěl vstřelit branku svému bývalému týmu, ale jeho pokus z dálky skončil vedle brány Romera. Fanoušci Manchesteru United navíc skandují "Rooney, Rooney, Rooney" a rozhodně tak nezapomněli na jeho fantastické služby v rudém drese.

87
Martialova myšlenka o lehký lob do vápna nebyla špatná a Mata ji dobře pochopil, ovšem střela tohoto ofenzivního španělského záložníka skončila vedle.

86
Opět byl zfaulován Lingard na levé straně a United tak bude znovu u míče a může tak podniknout útok směrem dopředu.

85
Sergio Romero musí být připravený také v posledních minutách utkání, když čelil přízemní střele domácího hráče, se kterou si dokázal poradit.

84
Následný volný kop hosté rozehráli nakrátko a po nějaké chvilce přišla střela Pereiry, ale ta letěla rovněž mimo svatyni Derby County.

83
Lingard natáhl po levé straně, kde byl posléze zfaulován a Manchester United tak získal standardní situaci.

82
Nepřesný nákop skončil pouze u domácího brankáře Roose, který má zatím pět úspěšných zákroků.