koniec AFC Ajax – PAOK Solún
3:2
(1:1)
Komentuje: Michal Sadlek
 
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
 
Držanie lopty: 61 % : 39 %.
Strely na bránu: 13:5.
Strely mimo: 5:2.
Rohy: 24:6.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 8:17.
 
Ajax bol pánom diania na ihrisku i v druhom polčase a zaslúžene víťazí a postupuje. Hostí držal nad vodou výborne chytajúci brankár Paschalakis, ktorý chytil doslova niekoľko gólov Ajaxu. Hostia sa inak prezentovali len šarvátkami, tvrdými zákrokmi a faulami, z čoho pramenili i tri penalty. Práve posledná, ktorú rovnako ako obe predošlé, zahrával Tadić, sa napokon stala víťazným gólom. Hostia sa až v nadstavenom čase vrhli do útoku, a za týchto pár minút trafili brvno a dokázali znížiť, to už ale bolo z ich strany všetko. Ajax tak čaká v poslednom predkole Ligy majstrov cyperský APOEL, PAOK bude pokračovať v Európskej lige súbojom so Slovanom Bratislava.
 
90+5
Koniec zápasu.
 
90+5
Žltú kartu za nešportové správanie dostáva Dimitris Limnios (PAOK Solún).
 
90+5
Žltú kartu za nešportové správanie dostáva José Ángel Crespo (PAOK Solún).
 
90+5
Hneď po konci zápasu sa hráči a realizačný tím PAOK-u vrhli na rozhodcovskú trojicu, pretože sa im zdalo, že jeden z hráčov Ajaxu zablokoval center vo vlastnej šestnástke rukou. Hlavný rozhodca preto začal rozdávať žlté karty, a to i členom realizačného tímu hostí.
 
90+4
Žltú kartu za nešportové správanie dostáva brankár André Onana (AFC Ajax).
 
90+4
PAOK dal gól!
Tak ešte nás čaká dramatický záver! DIEGO BISESWAR si potiahol loptu z ľavej strany do šestnástky domácich a nádhernou strelou zakrútil loptu presne k vzdialenejšej tyči.
 
90+3
El Kaddouri trafil strelou zo strednej vzdialenosti spojnicu brány Ajaxu!
 
90+2
Nakoniec sa sám Biseswar odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti, jeho strelu k ľavej tyči ale chytil efektným zákrokom brankár Onana.
 
90+1
Až teraz hostia zatlačili domácich do obrany. Center Léa Matosa odhlavičkoval Tagliafico k Biseswarovi, ktorý pokračuje v útočnej akcii PAOK-u.
 
90
Nadstavený čas sú štyri minúty.
 
89
Striedanie v tíme AFC Ajax: z ihriska odchádza Donny van de Beek, prichádza Dani de Wit.
 
89
Ziyech zachytil rozohrávku hostí a prihral do šestnástky Huntelaarovi. Ten sa ešte snažil prelobovať brankára Paschalakisa, loptu ale poslal mimo jeho bránu.
 
88
Rozohrávka Ajaxu na krátko nebola úspešná, hostia sa ale s loptou ďaleko nedostali. Loptu im ešte na ich polovici pri rozohrávke odkopol do autu van de Beek.
 
87
Hostia už vôbec nehrajú futbal, ale len faulujú. Po faule Léoa Matosa budú mať domáci k dispozícii ďalší priamy kop.
 
85
Ajax Amsterdam dal gól!
Ajax je už veľmi blízko postupu! Paschalakis skočil tentokrát do pravej strany, DUŠAN TADIĆ ale kopol penaltu k ľavej tyči a nedal brankárovi PAOK-u žiadnu šancu.
 
85
Žltú kartu dostáva Léo Matos (PAOK Solún).
 
83
Hneď dvojica brániacich hráčov hostí (Crespo a Léo Matos) stiahla k zemi dvojicu Huntelaar – Tagliafico, ktorá si nabiehala na center z rohu. Tretia penalta pre Ajax v dnešnom zápase!