koniec Slovensko – Azerbajdžan
1:2
(0:1)
Komentuje: Matej Kubove
 
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer, ak sa to po ďalšej prehre Slovenska dá. Alebo dobrú noc.
 
Slovensko prehralo proti Azerbajdžanu v Trnave 1:2 a spadlo až na tretie miesto v skupine Ligy národov divízii C, kde má šesť bodov, no náš dnešný súper o jeden viac.
 
90+6
Koniec zápasu.
 
90+5
Azerbajdžan dáva gól!
Napriek tomu, že sme v závere vyrovnali, aj tak vyhrá Azerbajdžan. Hostia rozohrali roh na krátko a po centri na malé vápno hlavičkoval zle pokrytý HOJJAT HAGHVERDI. Svoj podiel chyby si môže defenzíva rozdeliť s Rodákom.
 
90+4
Prepadli sme v defenzíve a výbornú streleckú parketu mal vo vnútri pokutového územia Isayev, ktorý mohol vrátiť vedenie späť na stranu hostí a odčiniť svoj penaltový faul. Jeho pokus šiel mimo dosah Rodáka, ale loptu v poslednej chvíli zrazil na roh Šatka.
 
90+3
Slovensko dalo gól!
ERIK JIRKA poslal prudkú strelu tesne nad trávnikom po svojej ľavej ruke, čo síce Magomedaliyev vystihol, ale zastaviť ju nedokázal. V nadstavenom čase Slováci vyrovnali.
 
90+2
Penalta pre Slovensko! Získal ju Dávid Hancko, ktorý si posunul loptu do vápna a zozadu ho zbytočne zrazil na trávnik Isayev. Nik neprotestuje, bolo to evidentné.
 
90+1
Nadstavuje sa 5 minút. Na ich začiatku prišla strela z diaľky priamo do stredu bránky. Magomedaliyev jednoducho zasiahol.
 
90
Skúšame to centrami, ale z nich nevieme zakončiť. Azerbajdžanskí hráči sú proste vo vzduchu lepší. Napriek tomu Slováci neskúsili iný variant po trávniku.
 
89
Vallo poslal sprava prudký center tesne nad trávnikom, lopta smerovala k bielemu bodu. Odtiaľ ju odkopol Israfilov.
 
87
Magomedaliyev potrebuje po kontakte s Mrázom vo vzduchu ošetrenie. Hostia sa s tým určite nebudú ponáhľať.
 
86
Slováci získali na ľavom krídle priamy kop, do ktorého vletel pred brankárom Magomedaliyevom útočník Samuel Mráz, no hlavičkoval nad.
 
85
Samuel Mráz sa tlačil za centrom od Valla, ale v malom vápne vyhral hlavičkový súboj obranca Mustafazada.
 
84
Striedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Lászlo Bénes, prichádza Samuel Mráz,
z ihriska odchádza Matúš Bero, prichádza Dávid Ďuriš.
 
83
Striedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Emin Mahmudov, prichádza Elvin Camalov.
 
81
Kapitán Škriniar mal byť adresátom centru smerujúceho pred bránku súpera, ale priamy kop odvrátil do bezpečia muž, ktorý ho zavinil a síce Amin Seydiyev.
 
80
Žltá karta pre tím Azerbajdžan (Amin Seydiyev).
 
79
Sheydayev sa síce zľava dostal do šestnástky, v nej nevymyslel vôbec nič. Presný sklz na loptu predviedol Šatka.
 
78
Azerbajdžan netradične striedal pred obrannou štandardkou, ale center z rohu boxoval Magomedaliyev a pas naspäť chytil v rukaviciach.
 
77
Striedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Renat Dadashov, prichádza Musa Qurbanly.
 
75
Vallo centroval sprava, lopta mu vôbec nesadla a skončila ďaleko za bránkou Magomedaliyeva. Ten už čas naťahovať nemôže, nakoľko za to videl žltú kartu dosť skoro.
 
74
Striedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Adam Zreľák.
 
73
Jirka síce dostal nákop na krídlo a zľava sa dostal do pokutového územia, ale tam ho zastavila dvojica obrancov Azerbajdžanu.
 
72
Striedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Richard Almeida, prichádza Aleksey Isayev.
 
71
Striedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Ozan Kokcu, prichádza Amin Seydiyev.
 
70
Už len dvadsať minút pre Slovensko. Ak dnes prehráme, tak spadneme na tretie miesto tabuľky v skupine divízie C Ligy národov.
 
69
Dávid Hancko sa dostal pred šestnástkou k odrazenej lopte a ľavačkou ju zakončil iba tesne vedľa priestoru troch žrdí bránky Magomedaliyeva.
 
68
Bénes síce vymyslel pekný oblúčik za obranu súpera, ale Herc sa nachádzal v ofsajde, takže zakončenie nad sa už nepočítalo.
 
67
Milan Škriniar faulovaný pred našou šestnástkou, previnil sa Dadashov. Slováci sa okamžite vracajú naspäť na útočnú polovicu ihriska.
 
66
Žltá karta pre tím Azerbajdžan (Shakhrudin Magomedaliyev).
 
65
Vallo poslal sprava prudký strieľaný center pred bránku, v klbku hráčov nezasiahol loptu nikto a tá preletela na opačnú stranu šírky poľa.
 
64
Striedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Martin Regáli, prichádza Christián Herc.
 
63
Žltá karta pre tím Slovensko (Lászlo Bénes).
 
62
Regáli prudko nakopol loptu sprava pred bránku. Nezakončil medzi tri žrde a ani nenašiel spoluhráčov.
 
61
Polhodina zápasu je za nami, Slováci prehrávajú aj naďalej. Dokážu naši reprezentanti s výsledkom ešte niečo urobiť?
 
60
Róbert Boženík po centri sprava od Valla trafil loptu pred päťkou veľmi dobre, lenže za prekonaným Magomedaliyevom zasiahlo brvno!
 
59
Bénes zakončil volejom spred šestnástky, prudký pokus smeroval nad bránku. Magomedaliyev nemusel zasahovať.
 
58
Fauly: 10 – 6
 
57
Žltá karta pre tím Slovensko (Erik Jirka).
 
56
Dadashov si zbiehal zľava na os, prihrávku za obranu mu chcel poslať Israfilov. Našiel iba Mareka Rodáka.
 
55
Zase Bero, ktorý centroval na zadnú žrď, kde si neprebral loptu ideálne Jirka. Vytlačil sa zo streleckej pozície. Naša akcia pokračovala, ale neúspešne.
 
54
Bero je po zmene strán dosť aktívny, tentoraz mu na krídle prenechal loptu Regáli. Ako prvý k nej dobehol Cafarquliyev.
 
53
Bénes sa postavil pred Haghverdiho, aby zablokoval jeho odkop, ale lopta ho nepríjemne trafil do nosa. Slovenský záložník to rozdýcha.
 
52
Práve Matúš Bero sa pekne sprava dostal z mierneho uhla do streleckej pozície, pokus pravačkou vyrazil do bezpečia Magomedaliyev.
 
51
Bero získal rohový kop, ktorý aj sám zahral. Centrovaná lopta letela zaujímavo do malého vápna, tam zasiahol Magomedaliyev.
 
50
Slováci sa snažia byť aktívnejší, v ofenzíve musia pridať. Snažia sa tak aj naozaj urobiť, lenže po prihrávke na Regáliho akcia končí.
 
49
Vallo poslal dobrý center na zadnú žrď, kde už loptu videl na svojej hlave pred bránkou v ideálnej pozícii Jirka, no skvele pred ním zasiahol Magomedaliyev.
 
48
Almeida faulovaný v strede ihriska. Azerbajdžan sa po ľavom krídle chcel dostať do našej šestnástky, ale centrovaná lopta bola odvrátená.
 
47
Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú do druhého polčasu tak ako duel aj odštartovali.
 
46
Začal sa druhý polčas.
 
Vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali dve gólové šance, ale Azerbajdžan udrel po našej chybe v defenzíve. Dadashov otvoril skóre a Slováci musia po zmene strán pridať.
 
45+1
Prvý polčas sa skončil.
 
45
Nadstavuje sa 1 minúta.
 
44
Azerbajdžan dáva gól!
Nenápadná akcia hostí prináša otvorenie skóre. Kokcu centrom sprava našiel pred päťkou RENATA DADASHOVA, ten si loptu spracoval a v páde cez Šatku ju nasmeroval nechytateľne pod brvno. Teraz to naša defenzíva nezvládla.
 
43
Dadashov smeroval za prihrávkou pred našu päťku. Bol tam skôr než Rodák, lenže v sklze loptu trafil veľmi zle a nezakončil smer bránka.
 
42
Center sprava prepadol až na zadnú žrď, kde smeroval Erik Jirka, ale tomu chýbal asi krok k tomu, aby mohol zakončovať v dobrej pozícii.
 
41
Hostia prešli po ľavom krídle až do slovenskej šestnástky, no center Almeidu na dvojicu spoluhráčov išiel do druhej vlny, kde nenabiehal nikto ďalší.
 
40
Azerbajdžan drží loptu na našej polovici ihriska, kde si ju posúva z kopačky na kopačku, ale nepribližuje sa k Rodákovi.
 
38
Jirka nedostal ideálnu loptu za obranu, tá skončila v šestnástke, kde si ju našiel Magomedaliyev.
 
37
Matúš Bero bol na konci peknej akcii po pravom krídle. Zakončenie ľavačkou z hranice šestnástky prakticky v stoji nasmeroval do brvna! Už druhá stopercentná šanca na slovenskej strane.
 
37
Jirka odišiel z ihriska po vlastných, je však dosť otrasený. Napriek tomu sa vráti do hry a minimálne to skúsi.
 
36
Mustafazada a Erik Jirka sa veľmi nebezpečne zrazili pri poliacej čiare, slovenský futbalista ešte aj zle dopadol na trávnik a potrebuje ošetrenie. Nevyzeralo to vôbec pekne.
 
35
Erik Jirka strieľal cez dvoch obrancov Azerbajdžanu. Mieril po trávniku do stredu bránky, kde sa nachádzal Magomedaliyev.
 
34
Haghverdimu strela nesadla, mohla sa ale zmeniť na prihrávku. Dadashov chcel loptu tečovať, pätičkou ju neusmernil na bránku.
 
33
Strely: 4 – 4
 
32
Almeida sa dostal k odrazenej lopte pred našou šestnástkou, pokus z prvej nasmeroval niekoľko čísel nad priestor troch žrdí.
 
31
Polhodina zápasu je za nami, na gól čakáme, aj keď náznaky tam už boli.
 
30
Nízky center defenzíva hostí okamžite odvrátila. Loptu vrátil do vápna Lobotka, sprava ju posielal na zadnú žrď Regáli, avšak Erik Jirka hlavičkoval spred prázdnej bránky v obrovskej šanci nad.
 
29
Stanislav Lobotka predviedol výbornú loptu pred šestnástkou. Aj keď sa dostal k čiare, tak získal priamy kop vhodný na center pred Magomedaliyevova.
 
28
Veľmi pekná kombinácia hostí na jeden dotyk priniesla center Haghverdiho a hlavičku Dadashova, ten ale mieril vysoko nad bránku Rodáka.
 
27
Ďalší roh pre hostí. Center do malého vápna boxuje ďaleko preč gólman Marek Rodák, ktorý má čím ďalej, tým viac práce.
 
26
Badavi Huseynov vyslal prudkú strelu z diaľky, ktorú tečoval Lobotka a lopta skončila iba tesne vedľa bránky Rodáka!
 
25
Mahmudov centroval sprava, jeho pas defenzíva Slovenska odvrátila iba na chvíľu. Následný nákop odpratal na roh Lobotka.
 
24
Milan Škriniar zastavil akciu Azerbajdžanu po jeho pravom krídle, loptu poslal mimo hracej plochy.
 
23
Ďalší priamy kop Slovákov, tentoraz na krídle. Po centrovanej lopte sa pískal útočný faul Boženíka.
 
22
Magomedaliyev vysoko z vlastnej šestnástky. Vyriešil nákop na Boženíka a odkopol dostal loptu do bezpečia.
 
21
Sheydayev si splnil defenzívne povinnosti, no po prechode dopredu sa lopta dostala zlou prihrávkou k Rodákovi.
 
20
Boženík získal pred šestnástkou súpera priamy kop, ktorý technickou strelou k žrdi zahral dosť dobre Bero, avšak Magomedaliyev predviedol mrštným skokom skvelý zákrok.
 
19
Žltá karta pre tím Azerbajdžan (Richard Almeida).
 
18
Mahmudov centrom z rohu našiel iba slovenských hráčov, ktorí loptu okamžite dostali do bezpečia. Hra bola vytlačená až k Magomedaliyevovi.
 
17
Stanislav Lobotka fauloval na krídle. Hostia získali priamy kop, center na zadnú žrď potlačil pred dvojicou nabiehajúcich futbalistov v bielom Rodák.
 
16
Po rozohrávke rohu na krátko nám signál nevyšiel. Azerbajdžan prešiel dopredu, strela z diaľky nebola presná. Rodák ju iba skontroloval očami.
 
15
Matúš Bero získal pre Slovensko rohový kop. Budeme mať možnosť prvýkrát priamo ohroziť svätyňu hostí.
 
14
Ofsajd končí ďalšiu slovenskú akciu, na pravom krídle sa v ňom po prenesení hry ocitol Martin Regáli.
 
13
Vallo si dal na krídle loptu ďaleko od nohy, ušla mu k hráčov Azerbajdžanu. Zatiaľ často zbytočne strácame loptu.
 
12
Regáli chcel poslať kolmicu za obranu súpera, kde nabiehal Boženík. Bolo to dosť zbrklé a hlavne nepresné.
 
11
Ďalší center pred azerbajdžanskú bránku, znova nebol zakončený. Opäť zasiahol vo vzduchu Magomedaliyev.
 
10
Desať minút stretnutia je za nami. Oba tímy si dávajú pozor hlavne v defenzíve, no sledovali sme už náznaky akcií pred jednou aj druhou bránkou.
 
9
Lászlo Bénes sa dvakrát po sebe previnil na útočnej polovici ihriska. Najskôr zahral rukou, následne fauloval. Hostia rozohrávajú od obrancov.
 
8
Regáli centroval sprava na dvojicu nabiehajúcich spoluhráčov, avšak vo svojej šestnástke si poriadok narobil brankár Magomedaliyev.
 
7
Dlhý center sprava si ešte našiel Hancko, poslal loptu pred bránku. Tam chýbali naši útočníci, zasiahol odkopom Huseynov.
 
6
Kokcu sa po ľavom krídle dostal k šestnástke Slovenska, následná prihrávka neprešla. Naša defenzíva zatiaľ pracuje dobre.
 
5
Milan Škriniar si pokryl loptu v strede ihriska, fauloval ho Dadashov. Začiatok stretnutia znamená, že duel pomaličky rozbieha.
 
4
Martin Regáli strieľal z hranice šestnástky do hráčov pred sebou. Následne sa dostal k lopte ešte Bénes, no jeho pokus smerovalo vysoko nad.
 
3
Až príliš jednoducho sa hostia dostali do streleckej pozície v našej šestnástke, dobre postavený Milan Škriniar loptu cez seba nepustil.
 
2
Haghverdi poslal loptu popri postrannej čiare na pravom krídle, nenašiel spoluhráčov. Všetko vyriešil Hancko.
 
1
Domáce Slovensko nastupuje v modrých dresoch, hostia majú biele prevedenie a obstarali výkop stretnutia.
 
1
Stretnutie sa práve začalo.
 
Úvodné zostavy:

Slovensko: Rodák – Vallo, Šatka, Škriniar, Hancko – Bero, Lobotka, Bénes – Regáli, Boženík, Jirka
Náhradníci: Plach, Takáč – de Marco, D. Ďuriš, Gyömbér, Herc, Hrošovský, Káčer, S. Mráz, Pekarík, Valjent, Zreľák
Tréner: Francesco Calozona

Azerbajdžan: Magomedaliyev – Haghverdi, Huseynov, Mustafazada, Cafarquliyev – Mahmudov, Israfilov, Almeida, Kokcu – Dadashov, Sheydayev
Náhradníci: Agayev, Balayev – Bayramov, Camalov, A. Huseynov, C. Huseynov, Isayev, Kryvotsyuk, Nuriev, Ozobic, Qurbanly, Seydiyev
Tréner: Gianni De Biasi

Rozhodca: Collum (SCO).
 
Slovensko

Slováci si ešte môžu napraviť pošramotenú povesť, ale musia poraziť Azerbajdžan aj Bielorusko a dúfať, že Kazachstan proti rovnakým dvom súperom získa maximálne bod. Momentálne majú Kazachovia na čele tabuľky v skupine Lige národov 10 bodov, my šesť za dve výhry a dve prehry, práve proti Kazachstanu. Skóre 3:3 tiež nie je najideálnejšie. O naše góly sa postarali Bero, Suslov a Weiss.

Azerbajdžan

Azerbajdžan stráca z tretieho miesta na prvý Kazachstan šesť bodov, takže šanca vyhrať skupinu je nanajvýš teoretická. Svoje štyri body získal výhrou výhrou a remízou s Bieloruskom. Ani proti Slovensku nebude favorit. Iba dva strelené góly takisto nebudia extra rešpekt. Postarali sa o ne Ramil Sheydayev a Mahir Emreli.
 
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.