koniec HC 07 WPC Koliba Detva – HC Slovan Bratislava
2:4
(0:2, 1:2, 1:0)
Komentuje: Dávid Švec, Peter Košťál

S konštatovaním, že Detva na domácom ľade podľahla Slovanu Bratislava 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia.

59:44
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Páč – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sloboda – 2 min., hrubosť).

59:34
V samom závere tu máme ešte potýčku domáceho Páča a hosťujúceho Slobodu. Obaja kohúti putujú na trestnú lavicu.

59:32
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Valent – 2 min., podrazenie).

59:25
Dnešné stretnutie sleduje 1153 divákov.

59:22
Domáci fanúšikovia napriek nepriaznivému stavu neustále povzbudzujú svoj tím.

59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:33
Detva zo všetkých síl bojuje, Slovan však výborne vykrýva najmä stredné pásmo.

58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:36
Detva dala gól!
Janis Andersons tvrdo vypálil z ľavej strany, Brust puk vyrazil presne na hokejku PETRA ŠIŠOVSKÉHO, ktorý už puk bez problémov poslal do odkrytej bránky Slovana! Asistencie: Janis Andersons, Rastislav Gašpar.

56:33
Ďalší výborný útok v podaní Jindřicha Abdula, ten hrá dnes veru vo výbornej forme.

56:02
Domáci hokejisti posielajú puk až za bránku Barryho Brusta.

55:49
Tlak Slovana počas presilovej hry stále trvá.

55:15
Miklík nabíjal pred bránku domácich Pulišovi, ktorý však minul priestor Petríkovej bránky.

55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:55
Slovan v nápore v útočnom pásme.

54:35
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Valent – 2 min., hákovanie).

54:19
Hrá sa v obrannom pásme domácich a bude sa vylučovať. Detva bude hrať v oslabení.

53:44
Ďalší útok Detvy, tentoraz je to však postavenie mimo hru.

53:11
Abdul našiel v ideálnej pozícii Radovana Bondru, no po zakončení útočníka hostí zvoní vonkajšia konštrukcia domácej bránky.

52:55
Detva napriek krajne nepriaznivému stavu stále bojuje o každý jeden puk.

52:27
Hostia v plnom počte.

52:11
Kuklev chyboval na útočnej modrej čiare a dopredu sa okamžite vyrútil Bondra, no jeho pokus bez problémov vyriešil brankár Detvy Petrík.

52:01
Jakub Žilka nahodil puk do útočného pásma.

51:22
Domáci sa snažia, ale presilové hry sa im v tretej tretine skutočne nedaria.

50:44
Detve sa zatiaľ nedarí dostať do útočného pásma, navyše prichádza o Jána Sýkoru, ktorý po tvrdom náraze mieri na striedačku a následne do kabíny svojho tímu. Vyzerá to na vyskočené rameno!

50:27
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., nedovolené bránenie).

50:22
Rýchly útok hostí, po zakončení Jindřicha Abdula zvoní tyč domácej bránky!

50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Detva stále prehráva na domácom ľade so Slovanom Bratislava 1:4.

49:47
Rýchly útok domáceho tímu, Podešvu poslal k ľadu Meszároš, ale následnú strelu Žilku musel riešiť Barry Brust.

49:01
Dominik Jendroľ strelou z pravej strany preveril pozornosť Barryho Brusta, ktorý napriek problémom dokázal puk skrotiť vo svojej lapačke.

48:33
Nuda to dnes v Detve rozhodne nie je, zápasu by však prospel gól domáceho tímu.

47:57
Detva sa snaží usadiť v útočnom pásme, puk však berie Martin Štajnoch a nahadzuje ho za bránku domáceho tímu.

47:27
Domáci v plnom počte.

46:55
Slovan usadený v útočnom pásme.

46:12
Obrovská šanca domácich, ktorí sa dostali do prečíslenie, Sersen ale skvele zabojoval a pripravil Gašpara o puk.

46:04
Michal Sersen tvrdým hitom zastavil Filipa Čenku, vylučovať sa však nebude.

45:46

45:27
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

45:23
Domácim sa nedá uprieť enormná snaha, ale vôbec sa im nedarí využiť ponúknutú presilovú hru.

45:01
Úvodných 5 minút tretej tretiny je za nami, Detva sa stále nedokáže usadiť v útočnom pásme.

44:33
Kukumberg sa šikovne vyhol tvrdému hitu a vyhodil puk až za domácu bránku.

44:01
Domáci hokejisti začínajú ďalší útok z hĺbky vlastného pásma.

43:46
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Miklík – 2 min., sekanie).

43:31
Ľupták prihrávkou našiel Surového, ktorý bol faulovaný, Detva bude znovu hrať presilovú hru.

43:21

42:44
Detvania pokračujú v nápore, presilovková formácia domáceho tímu ale stále nevystrelila na bránku hostí.

42:01
Hokejisti Detvy kombinujú v útočnom pásme, stále sa im však nedarí ohroziť Barryho Brusta.

41:35
Detva okamžite v útočnom pásme, výbornú obrannú prácu ale odviedol Martin Štajnoch.

41:21
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Meszáros – 2 min., napadnutie).

40:44
Domáci začínali útok z hĺbky vlastného pásma, nevyšiel im však a dopredu ide Slovan.

40:12
Petrík však okamžite musel riešiť problém, pretože k puku na dostal Jendek, no na šťastie pre domáci tím netrafil puk úplne ideálne.

40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech Detvy.

40:01
Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine máme v Detve stav 1:4. Tretia tretina sa začne približne o 19:50.

40:00
Druhá tretina sa skončila.

39:40
Obrovská šanca Slovana! Milan Kytnár bekhendom namieril nad betón Petríka, ktorý však vytiahol fantastický zákrok lapačkou!

39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:49
Hra sa prelieva zo strany na stranu, Detva je v týchto momentoch Slovanu absolútne vyrovnaným súperom.

38:12

38:01
Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:51
Puliš našiel vo výbornej pozícii na modrej čiare Michala Sersena, Petrik však jeho delovku od modrej čiary vyrazil.

37:33
Puliš zaviezol puk do útočného pásma, Slovan pokračuje v tlaku počas presilovej hry.

36:55
Puliš nabíjal do dobrej pozície Michelovi Miklíkovi, ktorý však netrafil ideálne puk.

36:44
Slovan v nápore v útočnom pásme, puk však napokon končí v moci Petríka.

36:21

36:12
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Chovan – 2 min., vrazenie na mantinel).

35:49
Detva konečne v útočnom pásme, strela Frederika Fekiača však bola tečovaná.

35:22
Domáci stále hrajú presilovú hru, nedarí sa im však usadiť v útočnom pásme pred Barrym Brustom.

35:01
Začína sa posledných 5 minút druhej tretiny, Detva zatiaľ prehráva na domácom ľade so Slovanom 1:4.

34:43
Hokejisti Slovana krátko po buly vyhadzujú puk až za bránku Detvy.

34:21
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Brust – 2 min., podrazenie). Trest odpyká Sloboda.

34:10
Hokejisti Detvy sú aktívni a budú hrať presilovú hru, pretože Brust vykorčuľoval za svoju bránku a tam fauloval.

33:44
Domáci hokejisti napriek nepriaznivému stavu neskladajú zbrane a tlačia sa do útoku.

33:10
Jeden z dvojice rozhodcov inkasoval nepríjemný zásah pukom niekde do oblasti spánku, bude však v poriadku. Ide o Tomáša Orolína, ktorý už je späť na ľadovej ploche.

33:02
Útok domáceho tímu je prerušený pre postavenie mimo hru.

32:36
Slovan Bratislava dal gól!
Hostia bleskurýchle využívajú presilovú hru, pretože odrazený puk pozorne sledoval TOMÁŠ ZIGO a napokon puk prepasíroval do siete Detvy. Asistencia: Michal Sersen.

32:36
Slovan dáva gól, ale zatiaľ je otázne či bude uznaný.

32:30

32:12
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Gašpar – 2 min., vrazenie na mantinel).

31:55
Detvania sa snažili presadiť pred Brustom, po vlastnej chybe sa však vyháňajú z útočného pásma.

31:12
Útok Detvy ťahal aktívny Ján Sýkora, tentoraz však nenašiel prihrávkou Petra Šišovského.

30:17

Nedáš, dostaneš! Do rýchleho protiútoku sa dostal JINDŘICH ABDUL a vymietol pravú šibenicu Petríkovej brány.

30:00
Obrovská šanca Surového, puk ale nestečoval za chrbát Brusta!

29:10
Následne prišla veľká šanca Slovana.

28:33
Šišovský sa vybral dopredu, puk posunul Zuzinovi. Následne sa dostal až k Sýkorovi na modrú čiaru a ten vyslal nebezpečnú tečovanú strelu na Brusta!

28:00
Po strelenom góle sa vo veľkom prebudili aj diváci a momentálne je pod Poľanou výborná atmosféra.

27:51
Hrá sa teraz neuveriteľný hokej, puk lieta zo strany na stranu a všetko je veľmi rýchle. Šanca strieda šancu.

27:17
Najprv prišla náročná strela Ziga, po ktorej nasledoval rýchly protiútok Detvy, ktorý zakončoval opäť Gašpar a Brust predviedol len neistý zákrok. Hra sa však opäť otočila a Viedenský sa ocitol s pukom rovno pred Petríkom, no brankár domácich dôležitým zákrokom puk zastavil!

26:00
Detva takmer znovu inkasovala, na Petríka mierili dve – tri strely, ktoré obrana hostí len s ťažkosťami ničila.

25:08

Detva využíva presilovú hru. Podešva zašiel za bránu skadiaľ poslal výbornú prihrávku RASTISLAVOVI GAŠPAROVI a ten z prvej prepálil Brusta! Zápas dostáva nový náboj.
Asistecie: Martin Podešva

24:31
Surový poriadne zabral a napokon svojím úsilím získal puk v útočnom pásme a ohrozil Brusta.

23:33
Slovan veľmi vysoko napáda a Detve to robí veľké problémy.

23:17
Bondra ťahal puk po ľavej strane a nahadzoval puk pred Petríka, kam sa tlačil Kukmberg a Petrík musel vytiahnuť zákrok betónom.

22:51

22:12
Výborne to urobil Kytnár, ktorý dlho držal puk v rohu klziska po pravej strane domáceho Petríka.

21:28
Detva má skvelú možnosť dostať sa späť do hry.

21:27
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Podlipnik – 2 +2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:12
Puk ale zostal v útočnom pásme hostí a nakoniec skončil v sieti, avšak z vonkajšej strany.

20:55
Štajnoch posielal puk pred bránu, tam však nemal žiadneho spoluhráča.

20:21
Hra je prerušená z dôvodu prihrávky rukou.

20:01
Začala sa druhá tretina.

Pomer striel je momentálne v prospech Detvy 13:11, hostia sú však dnes veľmi efektívni.

Máme za sebou 1. tretinu a hokej nám zatiaľ priniesol veľmi zaujímavý priebeh. Spočiatku boli tímy veľmi vyrovnané, hralo sa zo strany na stranu a šance mali oba tímy. V 11. minúte však otvoril skóre Pance a Detva na chvíľu stratila koncentráciu. To ju stálo aj druhý gól vo vlastnej bráne z hokejky Sersena. V závere tretiny sa hra opäť vyrovnala, no celku spod Poľany to zatiaľ do brány nepadlo.

Nasledujúca tretiny začne približne o 18:53.

20:00
Prvá tretina sa skončila.

19:58
Tesne pred klaksónom sa ešte po Sýkorovom prieniku dostal k strele Kuklev, domácim to ale zatiaľ do brány nepadá.

19:40
Puliš vystrelil veľmi prudko, no zároveň veľmi nepresne.

19:15
Meszároš skúsil šťastie strelou z prvej od modrej čiary.

18:08
Sýkora zatiahol po pravej strane puk až k Brustovi a snažil sa ho nahrávať, no neúspešne. Hneď potom sa však dostal sám do šance, keď tečoval puk, no stále nepadol do bratislavskej bránky.

17:40
Slovan Bratislava sa dopustil zakázaného uvoľnenia.

16:50
Veľká šanca Detvy, do protiútoku 2 na 1 sa dostal Surový s Gašparom. Prvý menovaný to ale zobral na seba a Brust puk zastavil.

16:03
Veľmi dobrá snaha Petra Zuzina, ktorý prešiel s pukom z obranného pásma až do útočného, tam však spadol a o puk prišiel.

15:12
Sľubne vyzeral protiútok Detvy, do ktorého sa dostal Török, avšak jeho prihrávku na Čacha zastavil výborným defenzívnym zákrokom Štajnoch.

14:35
Miklík nabil Sersenovi a ten sa snažil o svoj druhý gól v zápase.

13:48
Slovan opäť zavrel domácich v útočnom pásme, tentokrát sa to ale zaobišlo bez gólu.

13:24
Andersons obkorčuľoval bratislavskú bránku a vystrelil na Brusta, ten ale puk zastavil. Následne sa hra prerušila kvôli posunutej bráne.

12:50
Detva to potrebuje upokojiť a vymaniť s spod tlaku Bratislavy.

12:13

Zigo z ľavej strany v útočnom pásme nabil do stredu tretiny MICHALOVI SERSENOVI a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencie: Jindřich Abdul, Tomáš Zigo,

11:40
Po góle Slovan ožil a na Detvu začal výraznejšie tlačiť.

10:27

Detva nezastavila puk v útočnom pásme, ZIGA PANCE dostal puk medzi kruhy a puk poslal nad pravý betón Petríka.
Asistencie: Marek Videneský, Tomáš Matoušek.

10:00
Máme tu polovicu prvej tretiny, zatiaľ je hokej vyrovnaný a šance mali oba tímy. Hrá sa svižný a odvážny hokej.

09:20
O puk sa bojuje v skrumáži v útočnom pásme domácich.

08:35
Po ľavej strane si našliapol Abdul a spoza kruhu ohrozil Petríka.

08:26
Dobrý pokus však aj na druhej strane, keď sa o gól pokúšal Kuklev od modrej čiary.

08:05
Slobod veľmi dobre vystrelil z pravého kruhu, Petrík však betónom vyrazil.

07:33
Najväčšia príležitosť hostí, avšak Matoušek nezachytili prihrávku spoza brány a puk mu preskočil hokejku.

07:08
Bačik posielal puk od modrej na domácu bránu, kde sa snažili jeden hráč o teč, zatiaľ neúspešne.

06:14
Domáci bojovali v útoku v rohu klziska, no napokon sa do protiútoku dostal Pance, avšak na Petríka poslal len strelu z diaľky.

06:01
Zakázané uvoľnenie Slovana.

05:02
Teraz nasledovali viaceré šance prvej lajny Detvy, no ani Zuzin ani Sýkora nedostal puk za Brusta. Domáci však prejavili sympatickú snahu.

04:29
Meszároš rozohrával puk spoza brány, v útoku ho však zachytili domáci, no útok im zastavil offside.

03:26

03:22
Po nahodení Gašpara od modrej bola pred Brustom mela, no Detvania sa pred bránkou nedokázali presadiť.

02:40
Slovan dobre napádal v útoku a zbieral cenné sekundy.

02:00
Od modrej to skúsil F. Fekiač, no puk nepadol do brány. Následne sa Slovan oslobodil.

01:26
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

00:55
Pekne teraz získal puk v útočnom pásme Valent a na Brusta išla prvá strela, ktorá nebola úplne ľahká.

00:38
Detvu zastavil offside.

00:16
Prvýkrát je prerušená hra, vhadzovať sa bude pred Petríkom.

00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Práve doznela hymna a už nič nebráni úvodnému buly.

Na ľad už prichádzajú hokejisti, o chvíľu to vypukne.

Úvodné zostavy:

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Šimko) – Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, Fekiač, Jendroľ, Pač, Král – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Surový, Valent, Gašpar – Ľupták, Podešva, Žilka – Čenka, Čacho, Török

HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Jendek – Abdul, Zigo, Bondra – Pance, Viedenský, Žitný – Matoušek, Puliš, Kukumberg – Sloboda, Kytnár, Miklík

Rozhodca: Orolin, Rencz – Soltész, Ordzovenský – Gajan st..

Príjemný dobrý deň všetkým priaznivcom hokeja.
Tipsport liga nám dnes prinesie už svoje 12. pokračovanie a v ňom opäť šesticu kvalitných duelov. Jedným z nich bude aj súboj medzi HC 07 WPC Koliba Detva a HC Slovan Bratislava. Môžme sa tešiť na zaujímavý zápas, pretože obe mužstvá sú momentálne v dobrej pohode a rozhodne sa pobijú o ďalšie tri body do tabuľky.

Tím z Podpoľania má momentálne ohromnú formu a prežíva skvelú fazónu. Detvania majú z posledných piatich kôl aktuálne najlepšiu formu zo všetkým tímov, keď v nich získali 14 bodov z 15 možných a v tabuľke sa posunuli už na ôsme miesto. Po piatich prehrách na začiatku sezóny sa naštartovali a v lige vyhrali päť duelov po sebe, a to proti Nitre, Popradu, Miškovcu, Liptovskému Mikulášu a Košiciam. Práve posledné stretnutie v Steel Aréne bolo pre Detvu špecifické, keďže sa jej prvýkrát v histórii podarilo poraziť Košice na ich vlastnom ľade.

HC Slovan Bratislava však nezaostáva za svojím súperom. Po prehre v Michalovciach ešte z konca septembra Slovanisti zodvihli hlavy a v nasledujúcich štyroch zápasoch zvíťazili. Plný bodový zápis získali proti maďarským celkom a po predĺžení sa im podarilo uspieť v Nitre a aj naposledy doma proti Popradu. Treba spomenúť fakt, že Bratislave sa na klziskách súperov výborne darí, doposiaľ vonku prehrala len jediný zápas a túto štatistiku by si určite rada ešte viac vylepšila. V tabuľke jej patrí priebežné druhé miesto a na prvých Baranov stráca len 1 bod. O motiváciu teda Slovan bude mať postarané.

Pre tieto dva tímy dnes pôjde o prvý vzájomný súboj v Tipsport lige. Detva sa však so Slovanom už stretla v príprave na tohtoročnú sezónu a hostia si vtedy odniesli domov tesné víťazstvo 2:1.

Čaká nás zaujímavý zápas dvoch odhodlaných celkov. Domáci spravia všetko preto, aby zopakovali husársky kúsok michalovskej Dukly a hokejistov z Bratislavy doma tiež porazili. Bol by to pre nich historický úspech, veľká prestíž a zároveň predĺženie skvelej päťzápasovej víťaznej série. Slovan sa však nechce nechať zahanbiť a svoju značku bude tvrdo reprezentovať aj pod Poľanou. Tri body majú pre neho tiež veľmi vysokú hodnotu, nakoľko bojuje na čele tabuľky o prvé miesto s Banskou Bystricou a Košicami a svoju pozíciu by nerád stratil.