koniec Mahut, Roger-Vasselin – Dodig, Polášek
3:0
(6:2, 7:6 (7), 7:6 (2))
Komentuje: Miroslav Revaj

Filip Polášek spoločne so svojim kolegom Ivanom Dodigom tak napokon končia v semifinále, ale počas celého turnaja predvádzali výborné výkony a hlavne pre Slováka je to jeho najväčší úspech v kariére. Zaznamenáva posun v rebríčku a určite ešte táto spolupráca dvoch tenistov bude pokračovať.

S týmto konštatovaním sa už lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch.

Koniec zápasu

7:6
GEM, SET, ZÁPAS Nicolas Mahut, Edouard Roger-Vasselin! Nicolas Mahut ukončil toto stretnutie priamym bodom a tak Francúzi putujú do finále mužskej štvorhry na tohtoročnom Wimbledone! Francúzska dvojica si poradila v troch setoch s chorvátsko-slovenskou dvojicou a tak bude môcť zabojovať o grandslamový titul.

6-2
Nicolas Mahut zaznamenáva eso a sú tu štyri mečbaly!

5-2
Filip Polášek s dvojchybou a toto je už veľmi kritické.

4-2
Teraz získavajú Francúzi minibrejk.

3-2
Roger-Vasselin si pomáha priamym bodom.

2-2
Chorvátsko-slovenská dvojica si teraz nerozumela na sieti, je to už bez minibrejku.

1-2
Ale teraz je tu strata podania aj pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.

0-2
Loptu získava Dodig, Polášek.

0-1
Hneď na úvod tu je minibrejk, vynikajúci return od slovenského tenistu.

6:6
Ivan Dodig úspešne zapracoval na sieti a tak o osude tretieho setu bude rozhodovať tajbrejk, podobne tomu bolo v druhom sete!

30-40
Gembal na udržanie sa v tomto semifinálovom zápase.

30-30
Po 30 na oboch stranách, Filip svoju dvojchybu teraz odčinil.

30-15
Dvojchyba od Filipa Poláška! To vôbec nie je dobre, uvidíme, aký vývoj tento gem ešte bude mať.

15-15
Po 15 na oboch stranách, return od Mahuta bol úspešný.

0-15
Dôležité podanie odštartoval slovenský tenista priamym bodom.

6:5
Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.

6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5
Francúzi sa čistou hrou dostávajú do vedenia 6:5 v treťom sete! Ivan Dodig s Filipom Poláškom tak budú po druhýkrát podávať na udržanie sa v zápase.