Dnešné stretnutie sleduje 7 440 divákov! Hlásime vypredanú Steel Arénu.

Liška dostal puk od Buca, ale vrátil ho späť. Dávid Buc mohol zakončovať po poloprázdnej brány, Henri-Corentin Buysse včas vymrštil betón a pokryl si ľad pri ľavej tyčke!

57:50
57:50 Anthony Rech (FRA) - 3:6

57:50
Francúzsko dalo gól!
A nebol by to zápas Slovenska, keby neprišiel gól do slovenskej siete tesne pred koncom. ANTHONY RECH schoval svoju strelu za obranu, trafil presne medzeru medzi rukou a vybavením Rybára.

Asistencie: Alexandre Texier, Olivier Dame-Malka.

53:54
53:54 Tomáš Tatar (SVK)

52:58
Pánik šikovne vyčkával a časoval prihrávku na Tatara z druhej vlny, ten ale nedokázal puk pred Buysseom trafiť.

49:31
Brejk Fehérváryho s Tatarom, prečíslenie sa už blížilo do finále. Tatar obdržal prihrávku, chcel si ešte obhodiť Buysseho v bráne Francúzska, ten mu ale puk vypichol v poslednej chvíli hokejkou.

45:41
Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Florian Hardy, prichádza Henri-Corentin Buysse.

45:41
45:41 Ladislav Nagy (SVK) - 2:6

45:41
Slovensko dalo gól! Tu snáď už o výhre Slovenska nemôže byť pochýb. Akciu do samotnej prázdnej brány ukončil košický rodák LADISLAV NAGY. Do konca presilovky zostávalo päť sekúnd, asistencie si pripisujú Daňo po nezištnej zadovke do opustenej svätyne Hardyho i Marinčin.

Asistencie: Marko Daňo, Martin Marinčin.

44:50
Ale aj Francúzi vedia zaútočiť počas oslabenia, rozhodcovia dokonca rozpažili, čo znamená, že s nami hrala najskôr aj konštrukcia brány.

43:46
Peter Valier si nepostrážil svoju hokejku, ktorá vyletela až do prilby Libora Hudáčka. Ten sa zo zeme staval naozaj pomaly. Presilovka pre Slovensko, "len" dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

42:41
42:41 Michal Čajkovský (SVK) - 2:5

42:41
Slovensko dalo gól! A triafame do čierneho počas oslabenia! Dávid Buc po prehranom buly výborne napádal za bránou súpera, chcel prihrávať na Luntera, no nebolo to presne. Na naše šťastie sa puku ujal v strede ihriska MICHAL ČAJKOVSKÝ a razantnou strelou nás poslal znovu do vedenia o tri góly!

Asistencia: Dávid Buc.

41:07
Zdalo sa, že to bol čistý zákrok, rozhodcovia ale posielajú Marka Daňa na trestnú lavicu za vrazenie na mantinel. Dve minúty pre nášho hokejistu.

40:16
40:16 Erik Černák (SVK) - 2:4

40:16
Slovensko dalo gól! Slováci dali zabudnúť na zlý záver druhej tretiny, keď ERIK ČERNÁK už po 16 sekundách po zmene strán zvyšuje na 4:2 po prihrávke Pánika priamo na os ihriska. Čistý priestrel popod lapačku Hardyho, bola to jednoducho delovka do správneho miesta.

Asistencie: Richard Pánik, Tomáš Tatar.

39:00
39:00 Florian Hardy (FRA)

38:30
Strela od modrej od Černáka, nikto nevedel kde je puk. Po piatich sekundách skrumáže ho Francúzi so šťastím posielajú až za bránu Rybára.

37:45
A práve Alexandre Texier si ide posedieť za podrazenie na dve minúty na trestnú lavicu.

35:09
35:09 Alexandre Texier (FRA) - 2:3

35:09
Černák sa po necelej minúte vracia predčasne z trestnej lavice. Po súbojoch pri mantineli sa otvoril priestor na vrchole pravého kruhu, kde si nakorčuľovala opora svojho mužstva ALEXANDRE TEXIER. Presná rana do rohu brány, už je to len o gól!

Asistencie: Florian Chakiachvili, Damien Fleury.

34:14
Po avizovanej presilovke je tu aj normálna. Francúzi si ju zahrajú najdlhšie dve minúty po faule Erika Černáka, ktorý hral vysokou hokejkou.

32:16
32:16 Antonin Manavian (FRA) - 1:3

32:16
Počas nášho avizovaného vylúčenia Francúzi znižujú na rozdiel dvoch zásahov. ANTONIN MANAVIAN bol úplne osamotený na pravom kruhu, Lunter k nemu už neskoro dostúpil. Obranca výberu galského kohúta prestrelil Rybára.

Asistencie: Kévin Hecquefeuille, Charles Bertrand.

27:10
27:10 Damien Fleury (FRA)

26:09
Na druhej strane prečíslenie Francúzov, Damien Fleury zoči-voči Rybárovi neuspel, puk sa po zákroku slovenského gólmana len tesne odrazil mimo ľavú tyčku!

25:31
25:31 Libor Hudáček (SVK) - 0:3

25:31
Slovensko dalo gól! Do tretice bravúrny LIBOR HUDÁČEK, ktorý dodal nové sily našej prvej presilovkovej formácii! Prihrávka na os ihriska medzi dvoch hráčov, Jordann Perret puk nestihol zachytiť. Hudáček následne vymiešal Hardyho a krásnym blafákom zakončil do odkrytej brány!

Asistencie: Richard Pánik, Erik Černák.

23:43
Michal Čajkovský narazený na mantinel, jasné vylúčenie, avšak za faul lakťom. Na dve minúty je potrestaný Peter Valier.

21:22
Čajkovského rana od modrej čiary zrazená Hardym do vzduchu. Puk letel smerom za bránu, napokon ale klesal do nej. Francúzsky obranca v pravý čas s defenzívnym zákrokom hra úrovni hornej žŕdky.

19:10
19:10 Matúš Sukel' (SVK) - 0:2

19:10
Slovensko dalo gól! Sukeľovi najprv skĺzol puk z hokejky, no to ho vôbec nemuselo mrzieť. O zhruba sedem sekúnd neskôr totiž Martin Fehérváry nastrelil puk od modrej a pozorný MATÚŠ SUKEĽ ho pred bránou tečoval až do siete!

Asistencie: Martin Fehérváry, Tomáš Tatar.

18:28
18:28 Damien Fleury (FRA)

18:28
Podobnú šancu mal aj Damien Fleury, ten bol ale zozadu bránený Černákom a Sekerom. Kapitán Francúzska zoči-voči Rybárovi zaváhal, slovenský gólman si pripisuje jeden z mála zákrokov v tejto tretine.

18:03
Róbert Lantoši šiel úplne sám na Hardyho, mohol sa ho spýtať, kam to bude chcieť, avšak krídelník tretej formácie to poslal iba do lapačky francúzskeho brankára!

13:25
13:25 Libor Hudáček (SVK) - 0:1

13:25
13:25 Richard Pánik (SVK) - 0:1

13:25
Slovensko dalo gól! Tretia presilovka nám už vyšla! Prihrávky pri ľavom mantineli vyústili k passu na modrú, kde napriahol Róbert Lantoši. Delovka Lantošiho zostala pod telom padajúceho Francúza, ktorý nevedel, kde je puk. Dokonale to ale vedel RICHARD PÁNIK, keď spopod Francúza dorazil puk za dezorientovaného Hardyho. Celá akcia sa musela prešetrovať u videorozhodcu po francúzskom proteste.

Asistencie: Róbert Lantoši, Andrej Sekera.

12:15
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Antonin Manavian – 2 min., hákovanie).

06:52
Matúš Sukeľ už chcel vysúvať rozbehnutého Pánika, v tom bol ale faulovaný. Hákoval skúsený Damien Fleury, ktorý už mieri na trestnú lavicu na dve minúty.

02:09
Aktivita Marka Daňa znamená presilovku pre Slovensko. Na dve minúty ide na trestnú lavicu za podrazenie Pierre Crinon.