koniec S. Halepová – S. Stephens
2:1
(3:6, 6:4, 6:1)
Komentuje: Miroslav Revaj

Simona Halepová z Rumunska sa stáva tohoročnou víťazkou French Open, keď zdolala Sloane Stephens z USA 2:1 na sety po hrách 3:6, 6:4 a 6:1! Svetová jednotka sa teda môže radovať z grandslamového titulu, ktorý si už určite zaslúžila a hlavne potom, čo predviedla v tomto finálovom zápase. Prvý set jej nevyšiel podľa predstáv, veľmi zle začala aj ten druhý, ale napokon otočila vývoj zápasu vo svoj prospech a zdoláva tak svetovú desiatku Sloane Stephensovú, ktorá sa však po tomto turnaji posunie na štvrté miesto v rebríčku WTA.

6:1
GEM, SET, ZÁPAS Simona Halepová! Americká tenistka ukončila toto finálové stretnutie nepresným returnom do siete a tak svetová jednotka Simona Halepová vyhráva tretí setom jasným pomerom 6:1 a po výhre 2:1 v tomto zápase získava svoj prvý historický grandslamový titul, keď jasne ovládla rozhodujúci tretí set finálového stretnutia!

40-30
Vynikajúci smeč svetovej jednotky a získava mečbal na zisk grandslamového titulu!

5:1
Sloane Stephens získava prvý gem v rozhodujúcom treťom sete a tak znižuje jeho stav na 5:1! Americká tenistka sa tak ešte udržala v tomto dejstve, odvrátila kanára, ale Simona Halepová ide podávať na celkové prvenstvo na French Open!

40-40
1:1; 5:0; 40-40 - Simona Halepová

5:0
Hneď prvú možnosť svetová jednotka využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 5:0 v rozhodujúcom treťom sete! Sloane Stephens tak ide podávať na udržanie sa v tomto finálovom zápase a hrozí jej aj nepopulárny tenisový kanár!

4:0
1:1; 4:0 - Simona Halepová

4:0
Tak to bola fantázia! Krásna výmena, možno aj najkrajšia tohto zápasu, na konci ktorej chybovala Stephensová na sieti a loptičku už cez ňu nedostala. Simona Halepová tak ide do vedenia 4:0 v treťom sete a bude podávať na potvrdenie brejku!

A-40
1:1; 3:0; A-40 - Simona Halepová

A-40
Šťastie teraz hralo s rumunskou tenistkou, kedže sa Stephensová pri svojom údere pošmykla a ak tu je brejkbal pre Halepovú!

40-40
1:1; 3:0; 40-40 - Simona Halepová

15-30
1:1; 3:0; 15-30 - Sloane Stephens

3:0
Loptička od pásky padla na stranu americkej tenistky a tak Simona Halepová potvrdzuje brejk a v rozhodujúcom treťom sete vyhráva 3:0! Sloane Stephens sa už teda dostáva do veľkých problémov.

2:0
Stephensová posiela svoj úder do pásky a tak Simona Halepová vyhráva v treťom sete 2:0 a pôjde teraz na podanie! Finálové stretnutie sa tak vyvíja veľmi zaujímavo, o drámu máme určite postarané.

40-30
Americká tenistka sa prezentovala nevynútenou chybou a taktu je brejkbal pre svetovú jednotku!

30-30
1:1; 1:0; 30-30 - Sloane Stephens

1:0
Nasledoval nepresný forhend do americkej tenistky a tak úvodný gem v treťom sete patrí rumunskej tenistke!

6:4
Nasledoval nepresný bekhend americkej tenistky a tak Halepová vyhráva druhý set pomerom 6:4 a o osude finálového zápasu bude musieť rozhodnúť tretí set! Stephensová v úvode tohto dejstva viedla 2:0 a už sa zdalo, že to dotiahne do úspešného konca, ale svetová jednotka zabrala, prestala robiť chyby a tak vyrovnáva stav zápasu na 1:1!

40-30
Je tu setbal pre svetovú jednotku!

5:4
Stephensová nestihla reagovať na úder svojej súperky a tak Simona Halepová ide v druhom sete do vedenia 5:4! Americká tenistka tak pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-30
0:1; 4:4; 40-30 - Simona Halepová

30-15
0:1; 4:4; 30-15 - Simona Halepová

4:4
Aktívnejšia v tejto výmene bola Halepová, ale jej úder putoval von z dvorca a tak Stephensová aj s ťažkosťami potvrdila brejk a vyrovnáva stav druhého setu na 4:4!

4:3
Čistou hrou si berie americká tenistka svoje podanie späť a znižuje tak stav v druhom sete na 3:4! Druhý set bude teda ešte poriadne dramatický, dopredu sa nedá nič predpovedať. Sloane Stephens ide podávať na potvrdenie brejku.

0-40
0:1; 4:2; 0-40 - Sloane Stephens

0-40
Tri brejkbaly na strane Stephensovej, kedže americká tenistka predviedla presný forhend na čiaru!

4:2
Brejkbal sa podaril svetovej jednotke využiť, takže Simona Halepová ide do vedenia 4:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku. Razom sa dianie v druhom sete otočilo, čo sa divákom musí páčiť.

40-30
Je tu brejkbal pre Halepovú! Stephensová poslal loptičku len do siete a tak čelí nebezpečnej situácii zo strany súperky.

30-15
0:1; 3:2; 30-15 - Simona Halepová

3:2
No a aj sa tak stáva, čistou hrou Simona Halepová potvrdzuje brejk a ide tak v druhom sete do vedenia 3:2! To môže byť veľmi dôležitý moment finálového zápasu, ale stať sa ešte môže čokoľvek.

40-0
0:1; 2:2; 40-0 - Simona Halepová

2:2
Po chybe súperky vyrovnáva svetová jednotka stav v druhom sete na 2:2! Zrejme tento moment môže Halepovej veľmi pomôcť, získava vôbec prvé podanie súperky v tomto zápase, ale ešte ho musí teraz potvrdiť.

40-0
Úder americkej tenistky putoval do siete, takže sú tu tri brejkbaly pre rumunskú tenistku!

15-0
0:1; 1:2; 15-0 - Simona Halepová

1:2
Druhý gembal však už Halepová využíva, keď predviedla ďalší úspešný prechod na sieť a prvým gemom v druhom sete znižuje na 1:2!

40-15
0:1; 0:2; 40-15 - Simona Halepová

0:2
Ten sa americkej tenistke podarilo využiť, keďže svetová jednotka poslal loptičku len do siete, takže po potvrdení brejku ide Stephensová do vedenia 2:0 v druhom sete!

30-15
0:1; 0:1; 30-15 - Sloane Stephens

0:1
Nasledovala ďalšia pekná výmena z oboch strán, ktorú však svetová jednotka zakončila nepresným úderom, ktorý doputoval do autu a tak Halepová stráca svoje úvodné podanie v druhom sete!

40-A
Boli sme svedkami ďalšej peknej výmeny, nakoniec na sieti úspešne zapracovala Stephensová, ktorá tak má ďalšiu brejkbalovú možnosť!

40-A
0:1; 0:0; 40-A - Sloane Stephens

40-A
Halepová sa však opäť prezentuje len nevynútenou chybou a tak tu je ďalší brejkbal pre jej súperku.

40-40
0:1; 0:0; 40-40 - Simona Halepová

15-40
0:1; 0:0; 15-40 - Sloane Stephens

15-40
Dva brejkbaly pre americkú tenistku, keď Stephensová vytiahla presný bekhend na čiaru a môže tak vziať hneď prvé podanie v druhom sete svojej súperke!

3:6
Simona Halepová posiela svoj forhend von z kurtu a tak prehráva prvý set pomerom 3:6! Svetovej jednotke nevyšiel prvý set podľa predstáv, dostala sa len k jednému brejkbalu, ktorý nedokázala využiť narozdiel od svojej súperky, ktorá ho dokázala využiť, následne aj potvrdiť a tak Sloane Stephensová ide do vedenia 1:0 a bude tak v druhom sete v lepšej pozície.

40-A
Po výborom podaní získava Stephensová setbal!

40-30
0:0; 3:5; 40-30 - Simona Halepová

40-30
Šikovný úder do protipohybu súperky a Stephensová už nestihla následne na sieti reagovať, takže tu je brejkbal pre svetovú jednotku, ktorý ju ešte môže udržať v prvom sete.

15-30
0:0; 3:5; 15-30 - Sloane Stephens

3:5
Simona Halepová zvládla dôležité podanie po presnom forhende a tak sa ešte udržala v prvom sete, keď znižuje na 3:5! Sloane Stephens však ide teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.

2:5
Ten sa jej podarilo aj využiť po úspešnom forhende na čiaru a tak ide v prvom sete do vedenia 5:2! To teda znamená, že Simona Halepová ide podávať na udržanie sa v prvom sete!

2:4
Ktorý sa jej podarilo aj využiť, čím znižuje stav v prvom sete na 2:4! Svetová jednotka teraz bude čeliť podaniu súperky, ktorá môže spraviť dôležitý krok k víťazstvu v prvom sete, ale ešte nepredbiehajme.

30-30
0:0; 1:4; 30-30 - Sloane Stephens

30-30
Američanka sa prezentovala presným forhendom a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

1:4
Druhú možnosť však už Stephensová využíva po neúspešnom returne súperky a tak po potvrdení brejku ide v prvom sete do vedenia 4:1! Svetová jednotka sa tak už dostáva do komplikovanej situácie, ale nič ešte nemá v prvom sete stratené.

30-40
0:0; 1:3; 30-40 - Simona Halepová

1:3
A ten sa jej aj podarilo využiť, takže prvýkrát v tomto zápase stráca tenistka svoje podanie a Sloane Stephensová ide v prvom sete do vedenia 3:1, keď znova predviedla úspešný return a pôjde teda podávať na potvrdenie brejku!

30-40
Stephensová sa prezentovala presným returnom na čiaru a tak získava prvý brejkbal tohto finálového zápasu!

15-0
0:0; 1:2; 15-0 - Simona Halepová

15-0
Vynikajúci úder rumunskej tenistky, keď svoj krížny forhend umiestnila presne na čiaru a tak získava fiftín.

1:2
Forhend svetovej jednotky doputoval opäť len do autu, takže Stephensová si udržala aj svoje druhé podanie v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

1:1
Mali sme možnosť sledovať peknú výmenu, na konci ktorej posiela Stephensová loptičku len do pásky a tak svetová jednotka vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

0:1
Stephensová umiestnila svoje loptičku presne na čiaru a tak už druhý gembal využíva, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 1:0!