koniec po predl. SK Slavia Praha – FC Sevilla
4:3
(1:1)
Komentuje: Michal Sadlek
 
Stále zaplnený Eden aplauduje svojim miláčikom. Vypadá to teda na dlhú noc v pražských Vršoviciach... Ja vám už ale ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
 
Držanie lopty: 46 % : 54 %.
Strely na bránu: 5:5.
Strely mimo: 4:5.
Rohy: 5:8.
Ofsajdy: 2:4.
Fauly: 27:10.
 
V Edene sa bude dnes večer poriadne oslavovať, po fantastickom obrate v predĺžení totiž Slavia postupuje cez veľkého favorita do štvrťfinále! Po góle Vázqueza to vypadalo na postup Sevilly, domáci ale zatlačili hostí k ich bráne a dvomi gólmi otočili zápas. Sevilla sa totiž zamerala už len na obranu a tá jej nevyšla. Slavia tak dokázala streliť najúspešnejšiemu tímu posledných rokov v Európskej lige šesť gólov a zaslúžene postupuje po 19 rokoch do štvrťfinále Poháru UEFA/Európskej ligy.
 
120+1
Koniec zápasu.
 
120
Traoré po zisku lopty vyrazil do samostatného úniku, skvelým zákrokom ale ešte udržal Sevillu v hre Tomáš Vaclík.
 
119
Tím Slavia práve strelil gól!
Celý štadión je na nohách, Slavia totiž otočila zápas v predĺžení! Zmrhalov priamy kop zablokoval múr, následne ale vznikol pred bránou hostí veľký závar, na konci ktorého zakončoval IBRAHIM BENJAMIN TRAORÉ a Kjaer si loptu nešťastne zrazil na bránkovej čiare do brány.
 
118
Traoré si obhodil Roga a záložníkovi hostí nezostalo nič iné, len Traorého podraziť. Priamy kop pre Slaviu.
 
117
Po krátkej akcii Andrého Silvu sa k lopte znovu dostali slávisti, z vlastnej polovice tak začínajú ďalší útok.
 
116
Traoré zachytil rozohrávku hostí a snažil sa vysunúť do nábehu Frydrycha. Toho ale čisto telom odstavil Kjaer.
 
115
Jeden z mála hráčov Sevilly, ktorý má ešte dostatok síl, je striedajúci Vázquez. Ten si teraz doslova vypýtal faul od Zmrhala a znovu trochu natiahol čas pri následnej rozohrávke.
 
114
Rog našiel peknou prienikovou prihrávkou na pravej strane Andrého Silvu, ten si ale na túto prihrávku nabiehal z ofsajdu.
 
113
Teraz sa hosťom podaril ojedinelý prechod do útoku. Po nepresnej prihrávke Banegu ale o loptu opäť prišli a Slavia znovu môže zaútočiť.
 
112
Sevilla je v druhej časti predĺženia pod drvivým tlakom a do jej pokutového územia letí jeden center za druhým. Hostia sa ani nesnažia o nejakú kombináciu a okamžite po zisku lopty ju odkopávajú do bezpečia.
 
111
Žltú kartu za nafilmovaný pád v pokutovom území súpera dostáva Tomáš Souček (SK Slavia Praha).
 
110
Van Burenov center doletel na zadnú tyč, kde sa dostal k hlavičke Souček. Hlavičku z ťažkej pozície ale poslal len do náruče brankár hostí Vaclíka.
 
109
Slavia budí dojem, že má viac síl ako jej súper. Hostia už sú zalezení na vlastnej polovici a v podstate sa len bránia.
 
108
Van Buren si spracoval ťažký nákop, potom už ale nedokázal loptu vrátiť svojim spoluhráčom. K nemu sa na hrot posunul striedajúci Frydrych.
 
107
Promes si naviedol loptu z ľavého krídla na stred a spoza šestnástky po zemi vystrelil. Namieril však len mimo Kolářovu bránu.
 
106
Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Alex Král, prichádza Michal Frydrych.
 
106
Začalo sa druhý polčas predĺženia.