koniec udalosti SP - mestské preteky, Štokholm
Víťazi: Mikaela Shiffrinová (USA) a Ramon Zenhäusern (SUI)
Komentuje: Miroslav Kováčik
 
Mestský slalom vo švédskom Štokholme prinieslo americko-švajčiarsky triumf. V ženskej časti nenašla premožiteľku fenomenálna Mikaela Shiffrinová a zaznamenala už trináste víťazstvo v tejto sezóne. Bohužiaľ, Petra Vlhová nezvládla druhú štvrťfinálovú jazdu a po zbytočnej chybe ďalej nepostúpila. V mužskej časti opäť dominoval Ramon Zenhäusern, ktorý tak nadviazal na vlaňajšie víťazstvo zo Štokholmu i na nedávny triumf v tímovej súťaži na MS v Aare. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám ešte pekný večer.
 
Mestské preteky v paralelnom slalome sa skončili.
 
Finále
Je dobojované! Ramon Zenhäusern nadviazal na vlaňajšie víťazstvo zo Štokholmu a potvrdzuje, že je expertom v paralelnom slalome. Vo finále takisto nemal problémy a tiež mu pomohlo vypadnutie Andrého Myhrera.
 
Bronz
Malé mužské finále sa skončilo úspešnejšie pre Rakúšana Marca Schwarza. Ten získava "bronz" rovnako ako v záverečných pretekoch nedávnych majstrovstiev sveta. Daniel Yule mu to ale svojim vypadnutím výrazne uľahčil.
 
Finále
Mikaela Shiffrinová druhýkrát triumfuje v paralelnom slalome vo švédskom Štokholme. Nadviazala tak na víťazstvo z roku 2017. Vo finálovej jazde mala už tradične vynikajúci záver a zdolala Nemku Christinu Geigerovú.
 
Bronz
V ženských pretekoch obsadila tretie miesto Anna Swennová-Larssonová. Vo švédskom súboji si postrážila druhú jazdu a pohodlne o 0,35 sekundy zdoláva Fridu Hansdotterovú. Teraz sa však môžeme tešiť na ženské finále. Vyhrá Mikaela Shiffrinová?
 
Finále
Mužské finále sa začalo vynikajúco. Obaja lyžiari boli prakticky na rovnakej úrovni, švédski fanúšikovia sa postarali o skvelú atmosféru, ale napokon boli sklamaní, pretože po skoku prišla chyba Andrého Myhrera. Ten tak stratil 0,5 sekundy a šanca na prvenstvo je minimálna.
 
Bronz
Marco Schwarz je bližšie k zisku tretieho miesto v dnešnom paralelnom slalome mužov. Vo vyrovnanom súboji zdolal Daniela Yuleho o jedenásť stotín sekundy, no musíme podotknúť, že ešte nič nemá vyhrané.
 
Finále
Parádne ženské finále. Christina Geigerová rozhodne nebola v úlohe nejakej outsiderky a predviedla vynikajúci výkon. V cieli síce stratila jednu stotinku, no dá sa povedať, že v odvete pôjdu obe pretekárky s rovnakým štartom.
 
Bronz
Začíname ženským súbojom o tretie miesto. V konfrontácii oboch švédskych hviezd bola úspešnejšia Anna Swennová-Larssonová. Dá sa však povedať, že Frida Hansdotterová jej "špicarom" víťazstvo darovala.
 
Po hodine a pol pretekania poznáme finálové zloženie mužskej i ženskej časti paralelného slalomu. Mikaela Shiffrinová si zmeria sily s Christinou Geigerovou a domáci André Myhrer vyzve zatiaľ suverénneho Švajčiara Ramona Zenhäuserna.
 
2
Zloženie finálového súboja mužov bude rovnaké ako v predošlom roku. Ramom Zenhäusern bude súperiť s domácim Andrém Myhrerom, ktorý lepšie zvládol semifinále s Marcom Schwarzom.
 
1
Mužské švajčiarske semifinále dopadlo lepšie pre Ramona Zenhäuserna. Ten oveľa lepšie zvládol spodnú časť trate. Nabral väčšiu rýchlosť, získal skoro tri desatiny a rovnako ako vlani postupuje do finále.
 
2
Neuveriteľné smolné semifinálové jazdy pre švédske pretekárky. Frida Hansdotterová stratila v súčte oboch jázd len štyri stotinky sekundy, a tak do finále prekvapujúco postupuje Christina Geigerová.
 
1
V rýchlom slede pokračujeme ženskými semifinálovými odvetami. Mikaela Shiffrinová mala na štarte manko deviatich stotín, ale napokon v nesmierne vyrovnanom súboji zdolala Annu Swennovú-Larssonovú o jednu stotinu.
 
2
Marco Schwarz sa vybičoval k vynikajúcemu výkonu a domáceho Andrého Myhrera zdolal o dve stotinky sekundy. Odveta sa však pôjde prakticky s nulovým rozdielom – môžeme sa tešiť na veľmi dobrý súboj.
 
1
Ramon Zenhäusern vyhral aj svoju piatu jazdu. Nadväzuje na výborné výkony z majstrovstiev sveta a je blízko k postupu do finále. Daniel Yule síce podal veľmi dobrý výkon, ale stratil 0,14 sekundy.
 
2
Christina Geigerová mala podľa predpokladov skončiť vo štvrťfinále, ale zrazu sa jej otvára šanca na účasť v boji o víťazstvo. Nemka zvládla lepšie spodnú časť trate a Fridu Hansdotterovú zdolala o dve desatiny.
 
1
Prvé ženské semifinále prinieslo opäť radosť domácim fanúšikom. Anna Swennová-Larssonová zdolala Američanku Mikaelu Shiffrinovú o deväť stotín sekundy. V odvete sa určite máme na čo tešiť.
 
Štvrťfinále máme za sebou. Bohužiaľ, to bolo osudné pre slovenskú pretekárku Petru Vlhovú. Rodáčka z Liptovského Mikuláša predviedla tri výborné jazdy, no v tej štvrtej nezvládla skok a chybovala.