koniec udalosti SP - šprint žien, 7,5 km, Oberhof
Víťazka: Lisa Vittozziová (ITA)
2. Anaïs Chevalierová (FRA), 3. Hanna Öbergová (SWE)
Komentuje: Viktor Kalinács
 
Ja vám ďakujem za pozornosť pri sledovaní textového prenosu a najbližšie sa na vás teším práve počas sobotňajšej stíhačky žien. Biatlonové popoludnie vám prinášal Viktor Kalinács.

Do čítania, priatelia!
 
Zaslúžene triumfovala Lisa Vittozziová z Talianska, ktorú ale celý závod strašila zozadu Francúzka Anaïs Chevalierová. Bronz berie Švédka Hanna Öbergová.

Líderka svetového pohára Dorothea Wiererová skončila až dvadsiata štvrtá, Paulína Fialková tak na ňu stiahla minimálny počet bodov.
 
Slovenkám sa strelecky prvý pretek v roku 2019 nevydaril. Každá zo štyroch pretekárok dvakrát chybovala, čo vyústilo do nasledovných pozícii.

Nasťa Kuzminová bola druhá najrýchlejšia na trati a končí siedma. Sestry Fialkové končia na začiatku tretej desiatky, Paulína je dvadsiata prvá, Ivona dvadsiata tretia. Vôbec sa nedarilo Terézii Poliakovej, ktorá skončila až na osemdesiatom ôsmom mieste.

Prvé tri menované nastúpia do stíhačky, Poliaková na túto disciplínu bola bez šance. Z Češiek sa do sobotňajšieho závodu prebojovali len dvanásta Eva Puskarčíková a devätnásta Markéta Davidová. Tri pozície za postupom skončila Veronika Vítková, najhorší český výkon predviedla Lucie Charvátová, ktorá je až osemdesiata prvá.
 
Koniec
Šprint žien v Oberhofe sa práve skončil.
 
Cieľ
Poradie v cieli:

1. Lisa Vittozziová (ITA) 22:34,6 (0)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) + 5,3 (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) + 15,0 (0)
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) + 18,1 (1)
5. Iryna Krjuková (BLR) + 21,6 (0)
...
7. Anastasia Kuzminová (SVK) + 30,3 (2)
21. Paulina Fialková (SVK) + 1:05,4 (2)
23. Ivona Fialková (SVK) + 1:06,9 (2)
88. Terezia Poliaková (SVK) + 3:13,9 (2)
 
Cieľ
Posledná pretekárka, ktorá zamiešala poradím na čelných priečkách bola Eva Puskarčíková. V cieli je Češka dvanásta, keď na posledným stovkách metrov predbehla Eganovú i Gontierovú. Najlepší český výsledok dnešného dňa.
 
6,5 km
Puskarčíková stále v prvej pätnástke, no je priebežne štrnásta. Ďalšia pretekárka na ňu stráca šesť sekúnd, to by Češka mohla udržať.
 
Cieľ
Poznáme už aj finálny čas Terézie Poliakovej. Posledná zo Sloveniek je na tom najhoršie a priebežne je na 78. pozícii s mankom 3:13,9 na víťaznú Vittozziovú. Ak by Terézia aj čisto odstrieľala, nestačilo by to ani na stíhačku.
 
2. str
Poradie po 2. streľbe:

1. Lisa Vittozziová (ITA) 16:07,1 (0)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) + 4,1 (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) + 15,2 (0)
4. Vita Semerenková (UKR) + 15,7 (0)
5. Iryna Krjuková (BLR) + 26,2 (0)
...
8. Anastasia Kuzminová (SVK) + 33,9 (2)
24. Paulina Fialková (SVK) + 56,0 (2)
31. Ivona Fialková (SVK) + 1:04,3 (2)
86. Terezia Poliaková (SVK) + 2:30,0 (2)
 
Cieľ
Kaisa Mäkäräinenová napokon so štyrmi chybami, Fínka je už v tomto momente mimo bodov, no do stíhačky sa stihne zmestiť.
 
2. str
Eva Puskarčíková ešte bojuje o TOP 15. Znovu čistá položka, Češka rozhodne skončí na bodoch a aj do stíhačky to bude výborná štartová pozícia.
 
4,0 km
Po štyroch kilometroch sa drží vysoko aj posledná z Češiek Eva Puskarčíková. Tá je priebežne dvadsiata piata, stále to môžu byť slušné body.
 
Cieľ
S vysokým štartovým číslom predviedli solídne výsledky aj Célia Aymonierová (FRA – 9. miesto), Lisa Theresa Hauserová (AUT – 11. miesto) a Nicole Gontierová (ITA – 15. miesto).
 
1. str
Poradie po 1. streľbe:

1. Lisa Vittozziová (ITA) 8:13,9 (0)
2. Julia Simonová (FRA) + 4,1 (0)
3. Anaïs Chevalierová (FRA) + 6,4 (0)
4. Paulina Fialková (SVK) + 7,0 (0)
5. Anais Bescondová (FRA) + 10,7 (0)
...
7. Ivona Fialková (SVK) + 11,1 (0)
51. Anastasia Kuzminová (SVK) + 46,6 (2)
85. Terezia Poliaková (SVK) + 1:15,6 (1)
 
Cieľ
Hanna Öbergová končí tretia, ohroziť ju už nemôže nik. Nasťa Kuzminová zostáva siedma. Sestry Fialkové na hranici druhej a tretej desiatky.
 
2. str
Terézia Poliaková s ďalšou chybou, je z toho bilancia 1+1 a miesto na začiatku ôsmej desiatky... Nebude z toho ani stíhačka.
 
2. str
Švédka Hanna Öbergová pätnásť sekúnd na druhej streľbe za Vittozziovou s čistým štítin. Severanka zabojuje o pódium.
 
Cieľ
Najlepšou Češkou šprintu bude najskôr Markéta Davidová! Davidová štvrtá najrýchlejšia na trati, dve chybičky rezultujú do trinástej priečky.
 
2. str
Pozíciu Nasti Kuzminovej ešte môžu ohroziť Lisa Theresa Hauserová a Nicole Gontierová. Rakúšanka s Taliankou strácajú na Slovenku päť sekúnd, no bežecky je na tom lepšie práve Nasťa.
 
Štart
Odštartovala už aj posledná pretekárka, bola ňou Švédka Elisabeth Högbergová. MInútu pred ňou sa pustila na dobrodružstvo v Oberhofe aj posledná Češka – Eva Puskarčíková.

Do preteku neodštartovala len reprezentantka Litvy Gabriele Leščinskaiteová.