koniec udalosti SP - individuálne preteky žien, 15 km, Pokljuka
Víťazka: Julija Džimová (UKR)
2. Monika Hojniszová (POL), 3. Markéta Davidová (CZE)
Komentuje: Viktor Kalinács
 
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
 
Málokto čakal takéto poradie krajín na prvých piatich pozíciach. V Pokljuke sme boli svedkami drámy a prekvapení až do samého záveru, Džimová si uchmatla triumf až v posledných momentoch. Julija Slovenky neobstali vôbec zle, Paulína Fialková bojovala až do samého konca o pódium, to je ušlo len o tri sekundy. Na stupni víťazov sa umiestnili ešte Poľka Hojniszová a Češka Davidová. TOP 5 uzatvára Lotyška Bendiková.

Každopádne máme za sebou prvý individuálny pretek žien v tejto edícii svetového pohára. Ak to bude stále takéto napäté ako dnes, tak sa máme na čo tešiť.
 
Výsledky v cieli:

1. Julija Džimová (UKR) – 43:06,6 (0)
2. Monika Hojniszová (POL) + 5,9 (1)
3. Markéta Davidová (CZE) + 16,5 (1)
4. Paulina Fialková (SVK) + 19,5 (2)
5. Baiba Bendiková (LAT) + 20,8 (0)
------------------------------------------------------------

25. Anastasia Kuzminová (SVK) + 1:48,1 (3)
26. Eva Puskarčíková (CZE) +1:59,7 (2)
27. Ivona Fialková (SVK) + 2:05,4 (2)
38. Veronika Vítková (CZE) +3:02,8 (2)


------------------------------------------------------------

74. Jessica Jislová (CZE) +5:39,6 (4)
76. Terezia Poliaková (SVK) +5:53,1 (3)
81. Lucie Charvátová (CZE) +6:56,9 (5)
 
Slovenské kvarteto ťahala Paulína Fialková. Po prvých dvoch položkách to s ňou nevyzeralo vôbec dobre. Napokon sa však Paulína nakopla, sťahovala stratu, čo jej vynieslo štvrté miesto. Dve chyby na streľbe, celková strata na víťazku činí 19,5 sekundy.

Anastasia Kuzminová už tradične chybovala pri posledných výstreloch. Tri minely, manko minúty a štyridsiatich ôsmich sekúnd. V cieli to stačí na 25. pozíciu.

Ivona Fialková sa taktiež nemusí hanbiť za svoj výkon. Za skúsenejšou Kuzminovou zaostala len o dve priečky, netrafila dva terče a celkovo stratila dve minúty a päť sekúnd.

Bez bodu zostala len posledná Slovenka. Ňou je Terézia Poliaková. Jeden zo slabších behov dňa, tri chyby, priečka číslo 76 a manko takmer šiestich minút.
 
Je dobojované. Cieľom prešla už aj posledná ženská závodnica a môžeme bilancovať.
 
Cieľ
Čakáme na príchod posledných pretekárok. Priečka číslo 76 patrí Terézii Poliakovej s tromi trestnými chybami a stratou šiestich minút bez siedmich sekúnd. Češka Lucia Charvátová berie 81. pozíciu.
 
Cieľ
Fantastický výsledok pri svojom debute zaznamenala aj Ruska Valeria Vasněcovová. V cieli je to trinástia priečka so stratou minúty a troch sekúnd.
 
Cieľ
Je tak rozhodnuté o poradí v TOP 10. Po Džimovej a Hojniszovej nasleduje Češka Markéta Davidová a Slovenka Paulina Fialková! Výborné výsledky pre obe krajiny. Piata skončí Baiba Bendiková z Lotyšska, ktorá odstrieľala čisto. To isté sa podarilo aj Džimovej.
 
Cieľ
Neuveriteľné, Julija Džimová je v cieli prvá o takmer šesť sekúnd pred Hojniszovou! Čas víťazky činí 43:06,6 minúty!
 
14,4
Ukrajinka sa nevzdáva a zostáva prvá aj šesť stovák metrov pred cieľom. Náskok mierne navýšila. Toto bude dráma až do samého konca!
 
13,7
Julija Džimová už len s maličkým náskokom kilometer a tristo metrov pred cieľom! Súboj Ukrajinky a Poľky teraz rozhodujú sekundy, presnejšie dve sekundy a jedna desatina.
 
4. str
Terezia Poliaková po záverečnej položke na 76. mieste. Tri chyby, strata piatich minút a trinástich sekúnd.
 
4. str
Valeria Vasněcovová taktiež bezchybne. Ruska debutovala vo svetovom pohári a siaha po umiestnení v najlepšej desiatke.
 
Cieľ
Markéta Davidová napokon náskok udržala a končí tri sekundy pred Paulínou Fialkovou! Češka je druhá s mankou desať a pol sekundy na prvú Poľku Hojniszovú.
 
4. str
Julija Džimová a štyri nuly, Ukrajinka s náskokom pätnástich sekúnd na Hojniszovú! Toto ešte bude zaujímavé.
 
14,4
Paulína Fialková bola na ďalších sedemsto metroch o štyri a pol sekundy rýchlejšia ako Češka Markéta Davidová! Češka ešte môže stratiť tri a pol sekundy a skončí druhá!
 
13,7
Davidová stráca na Hojniszovú, vyhrať už nevyhrá. Paulína Fialková na poslednom kilometri ale zabrala a bude to ešte veľmi tesné.
 
4. str
Všetky terče zatiaľ trafili len Baiba Bendiková, Julija Žuravoková a Venla Lehtonenová. Po štvrtej položke im postupne patrí druhé, trináste a dvadsiate ôsme miesto.
 
4. str
Sledovať budeme už asi len Češku Davidovú. Tá má reálnu šancu na triumf, pokojne ale môže skončiť aj štvrtá. Rozhodne záverečný okruh.
 
3. str
Terezia Poliaková a tretia položka. Slovenka pridala ďalšiu chybu a je aktuálne na 72. pozícii.