koniec AS Trenčín – Feyenoord Rotterdam
4:0
(3:0)
Komentuje: Miroslav Revaj
 
Čo viac dodať, Trenčín absolútne roztrhal všetky papierové prognózy a je už jednou nohou v baráži EL. Po famóznom prvom polčase podal podobný výkon slovenský zástupca aj v druhom dejstve a v ňom dokázal Mance dovŕšiť svoj hattrick! K tomu si pripočítame čisté konto Šemrinca a o zaslúženom víťazstve ani nemôže byť pochýb. Či to bolo podcenenie zo strany súpera, alebo chýbali Feyenoordu viaceré opory, je úplne jedno, podstatný je výsledok a ten dáva Trenčínu do odvety na holandskej pôde veľké nádeje.

V treťom predkole EL sa o malú chvíľu predstaví aj Slovan Bratislava, ktorého čaká zaujímavé derby proti Rapidu Viedeň. Verme tak, že aj ďalší slovenský celok spraví podobne úspešný výsledok, textový prenos nájdete pochopiteľne na našej stránke.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
 
90+4
Koniec zápasu.
 
90+3
Ešte si pripisuje jeden zákrok Šemrinec, ale nebola to žiadna náročná robota. Brankár AS skúsene loptu podržal, čoskoro tu je záverečný hvizd hlavného rozhodcu Schörgenhofer z Rakúska.
 
90+2
Sú tu záverečné momenty tohto zápasu a štadiónom v Žiline sa nesie obrovský potlesk a diváci stávajú zo sedačiek. Trenčín si to za predvedený výsledok zaslúži.
 
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!
 
90
Striedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Nieuwkoop, prichádza Geertruida.
 
89
Šemrinec preto robí všetko čo môže, Verdonk sa dostal do nepríjemného zakončenia, ale brankár AS bol pozorný a loptu ukryl vo svojom náručí.
 
88
Aj pred koncom stretnutia sa ešte striedajú útočné akcie na oboch stranách, ale tá spomínaná nula na konte inkasovaných gólov bude pre Trenčín veľmi podstatná.
 
87
Nový muž na ihrisku Ubbink sa ihneď zapojil do útočnej akcie svojho celku, následne pred pokutovým územím dostal skvelú prihrávku, ale jeho ľavačka neprešla na brankára Bijloa.
 
86
Záver tohto zápasu sa už blíži, hostia sa k lopte dostávajú len sporadicky a tak to čisté konto Šemrinca sa zdá byť pomaly reálne. Hrá sa však do záverečného hvizdu.
 
85
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Sleegers, prichádza Bukari.
 
84
Žltú kartu dostáva Clasie (Feyenoord Rotterdam).
 
83
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Zubairu, prichádza Ubbink.
 
82
Do konca zápasu ostáva okolo desať minút, ak zarátame aj prípadný nadstavený čas. Trenčín by dnes mal spraviť týmto výsledkom dôležitý krok k baráži, ale opäť pripomenieme, že je tu ešte odveta na holandskej pôde.
 
81
Rohový kop už nič zaujímavé neponúkol, Trenčín sa dostáva k lopte a sledujeme ďalší postupný útok na súperovu polovicu. Diváci na štadióne sa stále bavia futbalom.
 
80
Pochváliť však musíme aj Šemrinca, ktorý si pripisuje ďalší dôležitý zákrok a drží veľmi dôležité čisté konto do odvety! Boetius ti parádne mieril pod brvno, ale brankár Trenčína sa nenechal zahanbiť a výborným zákrokom posiela loptu na rohový kop!
 
79
Mance a Azango dnes predvádzajú jednú peknú akciu za druhou, góly si podelili, ale hviezdou zápasu bude určite Mance, hattrick v pohárovej Európe má určite svoju váhu a pozornosti neunikne.
 
78
Žltú kartu dostáva Amrabat (Feyenoord Rotterdam).
 
77
Po individuálnej akcii sa podarilo Mancému preniknúť až do pokutového územia, z uhla si však na strelu netrúfol a tak sa snažil svojou prihrávkou nájsť Azanga, ktorý sa však už do zakončenia nedostal.
 
75
Holandský celok sa snažil o rýchly protiútok, ale v strede poľa zachytil loptu Čatakovič a snaží sa už založiť ďalší výpad svojho celku. Trenčínu dnes prechody do útoku vychádzajú na výbornú.