koniec S. Halepová – S. Stephens
2:1
(3:6, 6:4, 6:1)
Komentuje: Miroslav Revaj
 
Zajtra je na programe ešte finálové stretnutie mužskej časti turnaja, v ktorom sa proti sebe postavia Rafael Nadal a Dominic Thiem.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera. Finálovým zápasom ženskej časti French Open vás sprevádzal Miroslav Revaj.
 
Simona Halepová z Rumunska sa stáva tohoročnou víťazkou French Open, keď zdolala Sloane Stephens z USA 2:1 na sety po hrách 3:6, 6:4 a 6:1! Svetová jednotka sa teda môže radovať z grandslamového titulu, ktorý si už určite zaslúžila a hlavne potom, čo predviedla v tomto finálovom zápase. Prvý set jej nevyšiel podľa predstáv, veľmi zle začala aj ten druhý, ale napokon otočila vývoj zápasu vo svoj prospech a zdoláva tak svetovú desiatku Sloane Stephensovú, ktorá sa však po tomto turnaji posunie na štvrté miesto v rebríčku WTA.
 
Koniec zápasu
 
6:1
GEM, SET, ZÁPAS Simona Halepová! Americká tenistka ukončila toto finálové stretnutie nepresným returnom do siete a tak svetová jednotka Simona Halepová vyhráva tretí setom jasným pomerom 6:1 a po výhre 2:1 v tomto zápase získava svoj prvý historický grandslamový titul, keď jasne ovládla rozhodujúci tretí set finálového stretnutia!
 
40-30
Vynikajúci smeč svetovej jednotky a získava mečbal na zisk grandslamového titulu!
 
30-30
Stephensová si rozbehala svoju súperku a napokon sa prezentovala presným úderom. Po 30 na oboch stranách a sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
 
30-15
Nasledovalo však eso rumunskej tenistky, ktoré bolo vôbec prvé v tomto zápase.
 
15-15
Po 15 na oboch stranách, prišiel nepresný úder svetovej jednotky.
 
15-0
Priamy bod z podania pre rumunskú tenistku.
 
5:1
Sloane Stephens získava prvý gem v rozhodujúcom treťom sete a tak znižuje jeho stav na 5:1! Americká tenistka sa tak ešte udržala v tomto dejstve, odvrátila kanára, ale Simona Halepová ide podávať na celkové prvenstvo na French Open!
 
40-A
Po úspešnom prechode na sieť získava Stephensová ďalší gembal.
 
40-40
Tento gem však ešte putuje do zhody 40:40, kedže Stephensová sa prezentovala nepresným bekhendom.
 
30-40
Je tu gembal pre podávajúcu hráčku, ktorá umiestnila svoj presný forhend na čiaru.
 
30-30
Priamy bod z podania pre americkú tenistku, takže to je po 30 na oboch stranách a sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
 
30-15
Úder svetovej jednotky putoval von z dvorca, ale Halepová správne hrala obrané údery, na konci však už nezvládla svoj úder.
 
30-0
Opäť aut z rakety americkej tenistky, Halepová tak vyhráva o dva fiftíny.
 
15-0
Stephensová musela ísť cez druhé podanie. Napokon sa prezentovala nepresným forhendom, ktorý putoval do autu a tak stráca tento fiftín.
 
5:0
Koniec prestávky, podávať bude Sloane Stephens.
 
5:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
 
5:0
Hneď prvú možnosť svetová jednotka využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 5:0 v rozhodujúcom treťom sete! Sloane Stephens tak ide podávať na udržanie sa v tomto finálovom zápase a hrozí jej aj nepopulárny tenisový kanár!