koniec po predl. Kanada – Lotyšsko
2:1
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Komentuje: Miroslav Kováčik
 
Hokejisti Kanady si definitívne zabezpečili miestenku vo štvrťfinále majstrovstiev sveta. Dnes predviedli na ich pomery skutočne priemerný výkon a vyhrali len 2:1 po predĺžení. Autorom rozhodujúceho gólu je napokon Connor McDavid, ktorý na dvakrát prekonal inak vynikajúco chytajúceho Kristersa Gudlevskisa. Ten bol vyhlásený za najlepšieho hráča Lotyšska v zápase. Za kanadský tím dostal toto ocenenie Anthony Beauvillier. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám pekný večer.
 
Koniec zápasu.
 
60:46
Kanada dala gól!
Je rozhodnuté. Kolíska hokeja dnes síce bod stratila, no teší sa z ďalšieho víťazstva na turnaji. Andris Džerinš nedokázal zastaviť CONNORA MCDAVIDA. Jeho prvú strelu ešte Kristers Gudlevskis vynikajúco vyrazil, ale na následnú dorážku už nemal šancu reagovať. Asistencia: Ryan Nugent-Hopkins.
 
60:33
Trojica Kanaďanov sa usadila v útočnom pásme. Ryan Nugent-Hopkins hľadal pred bránou na chvíľu voľného Connora McDavida, ale Kristers Gudlevskis predviedol dobrý zákrok hokejkou.
 
60:01
Začalo sa predĺženie.
 
Ďalšie prekvapenie turnaja je na svete. Lotyšskí hokejisti dokázali zabodovať aj proti druhému tímu spoza veľkej mláky a to ešte nemusí byť všetko. Kanade boli vyrovnaným súperom a o malú chvíľu zabojujú o extra bod v predĺžení. To sa bude hrať päť minút vo formáte troch proti trom.
 
60:00
Tretia tretina sa skončila.
 
59:16
V samotnom závere to ešte skúšal Brayden Schenn. Hokejista pôsobiaci v tíme St. Louis Blues vystrelil z ľavej strany, no tvrdou strelou netrafil priestor brány Kristersa Gudlevskisa.
 
59:00
Začala sa posledná minúta tretej tretiny. Kanaďania sú s pukom vo vlastnej obrannej tretine, teda ďaleko od miest, z ktorých by mohli streliť rozhodujúci gól.
 
58:24
Lotyši sa dopredu príliš nehrnú a snažia sa dohrať zápas s remízovým stavom. Kanaďania síce napádajú rozohrávku, ale nedarí sa im dostať k puku.
 
57:37
Puk je za lotyšskou bránou, kde ho drží jeden z hráčov bordovom drese. Oba tímy striedajú a čas na strelenie rozhodujúceho gólu sa nezadržateľne kráti.
 
56:49
Marc-Édouard Vlasic nahadzoval puk pred bránu súpera, no tam sa nedokázal presadiť ani jeden hráč v bielom drese. Lotyši sa veľmi, veľmi dobre bránia a rozhodne si zaslúžia bodovať.
 
56:17
Ryan Murray prihrávkou od ľavého mantinelu hľadal pred bránou Connora McDavida. Prihrávka však bola tečovaná, a tak puk skončil na ochrannej sieti. Rozhodcovia dokonca vykazujú hru do stredného pásma.
 
56:00
Tyson Jost to zobral na seba. Individuálne prešiel po pravej strane do útočného pásma, bekhendom vystrelil, ale Kristers Gudlevskis dokázal zasiahnuť svojim pravým betónom.
 
54:45
Kanaďania sa opäť na dlhší čas usadili v útočnom pásme, no Lotyši ich výborne odtláčali mimo palebných pozícii. Jaden Schwartz si nerozumel s Braydenom Schennom, ktorý sa zatiaľ trošku trápi.
 
54:16
Pomaly sa nám chýli tretia tretina k svojmu záveru. Lotyši sú blízko k ďalšiemu cennému bodu, po tom čo sa im podarilo ozbíjať aj hokejistov Spojených štátov amerických.
 
53:36
Prvý kanadský útok veľmi dlho zavrel lotyšských hokejistov vo vlastnom obrannom pásme. Ryan Nugent-Hopkins striedanie zakončil bekhendovým streleckým pokusom, ktorý však zneškodnil Kristers Gudlevskis.
 
52:34
Kanada sa mohla dostať do vedenia. Connor McDavid získal puk za bránou súpera, následne sa pred ňu natlačil, ale jeho pohotové zakončenie trafilo hornú žrď brány Kristersa Gudlevskisa.
 
52:16
Mathew Barzal sa po reklamnej prestávke snažil presadiť individuálne. Namieril si to medzi dvoch lotyšských hokejistov a aj preto sa do zakončenia nedostal. Puk však napokon kryje Kristers Gudlevskis.
 
51:24
V závere presilovej hry to zobral na seba Mathew Barzal. Vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale jeho pokus mieril vedľa brány. Ralfs Freibergs je už pripravený naskočiť späť na ľad.