koniec Slovensko – Francúzsko
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Komentuje: Lukáš Pancurák

Skončil sa dnešný zápas, v ktorom Slovensko zdolalo Francúzsko pomerom 3:1 a do tabuľky si tak pripísalo mimoriadne dôležité tri body.

Ja vám už ďakujem za pozornosť. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.

59:51
Slovensko dalo gól! Už neprehráme. Do prázdnej bránky skóroval MICHAL ČAJKOVSKÝ.

59:29
Oddychový čas Slovenska.

59:29
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

59:06
Oddychový čas Francúzska.

58:50
Francúzska bránka je prázdna, náš súper to skúša hrou so šiestimi korčuliarmi.

58:21
Gól napokon predsa len neplatí. Pokračujeme tak za stavu 2:1.

58:21
Ladislav Nagy skóroval, tím Francúzska si ale ešte vyžiadal prezretie videozáznamu. Hlavný arbiter sa tak odchádza poradiť s videorozhodcom.

57:26
Posledné tri minúty tretej tretiny. Puk mal Manavian, ktorý sa pri modrej čiare stretol s nemalými problémami. Napokon ich zvládol a puk pred Čiliaka predsa len pretlačil.

56:16
Dopustili sme sa zakázaného uvoľnenia. Nemôžeme striedať, takýmto momentom sa musíme v závere tretej tretiny vyvarovať.

55:43
Fleury sa v strednom pásme poriadne oprel do puku, chcel ho totiž poslať k zadnému mantinelu. Aj sa mu to podarilo, jeho spoluhráči ale tento zámer nepochopili.

54:55
Prihrávka na Recha bola nepresná. Navyše hral Rech aj so zdvihnutou hokejkou, a tak puk trafiť nemohol. Hra stratila na svojom tempe, čo nám len vyhovuje.

54:01
Dnešné stretnutie sleduje v Royal Arene 5855 divákov.

53:37
Lukáš Cingel dostal puk do útočnej tretiny, kde pribrzdil. Chcel totiž kombinovať so spoluhráčmi, čo mu nevyšlo celkom podľa predstáv.

52:53
Potrebovali sme to upokojiť, preto sa hralo prevažne v strednom pásme.

51:40
Toto ale bola veľká šanca pre nášho súpera! Puk sa dostal pred Čiliaka, ktorý musel čeliť zakončeniu z bezprostrednej blízkosti. Našťastie z toho vyrovnávajúci gól nebol.

51:19
Auvitu to myslel dobre, keď na seba naviazal hráča a následne prihrával popri mantineli k slovenskej bránke. Francúzi ale o puk pomerne rýchlo prišli.

Vedeli ste?
Zaujímavým miestom v Kodani je aj miestna zoologická záhrada. Založili ju v roku 1859, a teda sa radí medzi najstaršie ZOO v Európe. So svojou návštevnosťou jeden milión návštevníkov ročne je najžiadanejšou zoologickou záhradou v Dánsku.