koniec Kunlun – HC Slovan Bratislava
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Komentuje: Vladimír Korduliak

Zápas v Číne sa končí víťazstvom domácich červených hviezd. Slovanu ak niečo chýba, tak je to strelec, nie ten zo „Západného zverokruhu“, ale strelec, ktorý by nakopol mužstvo za gólmi. Hostia si neraz vypracovali efektný palebný priestor, no zakončenie je žalostné. Magnus Hellberg vychytal čisté konto a patrí mu gratulácia. Belasí sa presťahujú k rieke Amur a v piatok sa predstavia na ľade v Chabarovsku. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:15, celkom 34:37. Príjemné popoludnie priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

59:49
Blacker opúšťa hraciu plochu smerom na trestnú, presilovka pre belasých prišla neskoro. Dve minúty za podrazenie.

59:39
Malá skrumáž pred bránkoviskom zažehnaná, keď tam puk poslal Viedenský z pravej strany, Hellberg drží stále čistý štít.

59:31
Opäť to Kunlun skúsil smerom na opustenú klietku, zakázané uvoľnenie a je po zápase.

59:21
Kunlun sa snažil poslať puk do prázdnej bránky, minul ju, zakázané uvoľnenie. Predtým sa neujala strela Meszároša z pravej strany od modrej.

58:47
Mazanec zostáva na striedačke, Slovan to skúsi so šiestimi korčuliarmi v poli.

58:47
Oddychový čas hostí, tréner Říha kreslí recept pre svoje ovečky.

58:47
Možno teraz, Red Star vyrobil zakázané uvoľnenie a hra sa bude sťahovať pred Hellberga.

58:19
Kunlun drží puk v pásme hostí a Slovan nemôže pomýšľať ani na hru bez brankára.

57:39
Zakázané uvoľnenie teraz vyrobil tím v bielych dresoch, Kunlun pomaly, ale isto, kráča za prvými tromi bodmi na domácom ľade.

56:39
Z pravého kruhu pohotovo vystrelil švihom zrejme Buchtele, Hellberg šiel do pokľaku a puk poslal za svoju bránku.

56:09
Slovan vyrobil na útočnej modrej ofsajd a takto to nepôjde, vhadzovať budeme v strednom pásme.

55:29
Domáci v plnom počte, Slovan nie a nie dať gól.

55:11
Kunlun poslal ďalší puk von z pásma a svoje oslabenie zrejme už ubráni.

54:01
Meszároš pálil od modrej z jej stredu, Hellberg puk vyrazil späť do hry, Kašpar z medzikružia puk poslal v dorážke nad bránku domácich!

53:40
Spoza bránky Mazanca začína presilovková akcia hostí po prehratom buly.

53:29
Bellemore ponúkol možnosť súperovi na kontaktný gól, dve minúty za nedovolené bránenie.

53:20
Vyhodený puk von cez všetky čiary vygeneroval ďalšie zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Hellberga.

52:52
Kašpar mal na hokejke kontaktný gól, zoči-voči Hellbergovi však neuspel, Magnus Lukáša v pokľaku vychytal cez svoje betóny a lapačku.